Akıllı Kart sisteminin ihalesi yapıldı

Akıllı Kart sisteminin ihalesi yapıldı
Kütahya'da, belediye denetimli özel halk otobüslerinde akıllı ulaşım kartı sistemi kurulması ve işletilmesi ihalesi yapıldı.

Kütahya'da, belediye denetimli özel halk otobüslerinde akıllı ulaşım kartı sistemi kurulması ve işletilmesi ihalesi yapıldı. Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Belediye Encümen Salonundaki ihalenin ardından yaptığı konuşmada, idari mahkemenin daha önceden başlattıkları akıllı kart sistemi uygulamasını iptal etmesinin ardından ihaleye çıkılması amacıyla şartname hazırladıklarını bildirdi.
Bu şartnamenin halkın ve esnafın mağdur edilmemesini gözeterek hazırlandığını ve kanuni sürecinde ilan edildiğini anlatan İça, şöyle konuştu:
''Yöntem açısından iki aşamalı ihale yapılması gerekiyordu. Birinci aşama teknik değerlendirme için ilgili firmaların müracaatı, ikinci aşama ihale aşamasıdır. Beş firma ihaleye iştirak etti. Dosya alan beş firmadan biri teknik yeterliliğe sahip olarak makine ve diğer teknik donanımlarını getirdi. Kapalı zarf usulü tekliflerini de encümenimize ulaştırdılar. Encümen huzurunda bu yeterlilik test edildi.
E-Kent firması gereken yeterlilikleri sağlamıştır. Akıllı kart, halkımız ve esnafımıza hiçbir ek komisyon ya da külfet yüklememiştir. Tek arzumuz toplumun huzuru ve alıştığı sistemin yeni süreçte de yerleşmesidir.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com