Akit yine hedef gösterdi

Akit yine hedef gösterdi
Akit Gazetesi, şimdi de Gezi Parkı direnişine katılan ve destek veren siyasetçileri, sanatçıları, işadamlarını ve gazetecileri hedef gösteriyor.

Gezi Parkı direnişinde eylemlere katılan veya yaptığı açıklamalarla direnişe destek veren isimleri liste halinde yayınlayan ve yaptığı haberlerle hedef gösteren Akit Gazetesi, yıllardır sürdürdüğü hedef göstermeyi temel alan politikasından vazgeçmiyor.

Gezi eylemlerinde direnişe destek veren sanatçı Mehmet Ali Alabora, için yayınlanan “Babası da tescilli terörist” başlıklı haberi yayınlayan Akit gazetesi hem Mehmet Ali Alabora’yı hem de babası Mustafa Alabora’yı terörist ilan ederek hedef gösterdi.

Akit, sanatçı Suzan Aksoy için de “TRT Beslemesi Silivri Tahrikçisi” başlıklı bir haber yayınladı ve Aksoy’u “Türkiye düşmanı” olarak niteledi.

DAHA ÖNCE DE BİRÇOK AYDINI HEDEF GÖSTERMİŞTİ

Akit Gazetesi, Vakit Gazetesi olarak yayın hayatını sürdürdüğü dönemde Türkiye için değerli ve önemli olan isimleri hedef gösteren haberler yaptı ve bu haber sonrasında gazetenin hedef gösterdiği isimler suikaste uğrayarak öldürüldü.

Gümüşhane Barosu Başkanı Ali Günday, 26 Temmuz 1995 tarihinde bürosuna İzzet Kıraç tarafından düzenlenen silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Ölümünden önce türbanlı avukatların Baro’ya girmesini engellediği gerekçe gösterilerek Akit Gazetesi tarafından yayınlanan haberlerle hedef gösterilmişti.

Siyaset Bilimci ve gazeteci Ahmet Taner Kışlalı, 21 Ekim 1999 tarihinde evinin önünde düzenlenen bombalı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Akit Gazetesi o dönemde Ahmet Taner Kışlalı hakkında “Halkı Köpeğe Benzetti” başlığı “Zorba Kemalist gemiyi azıya aldı” spotuyla yayınlanan haberde Kışlalı’nın fotoğrafının üzerine çarpı işareti koyarak haber yayınladı.

Danıştay 2. Dairesi’ne 17 Mayıs 2006 tarihinde Alparslan Arslan tarafından gerçekleştirilen silahlı saldırıda Danıştay 2. Daire üyesi Mustafa Yücel Özbilgin öldü, 4 üye ise yaralandı. Akit Gazetesi, Danıştay’ın türban ile ilgili aldığı bir karar sonrası işte o üyeler diyerek Danıştay üyelerinin fotoğraflarını yayınlayarak haber yaptı.

Aynı Akit gazetesi bugün ise bu hedef göstermeleri Türkiye’deki başka aydınlar üzerinden tekrar ediyor.

Açıkça oyuncuları, aydınları eli kanlı katillerin hedef tahtasına sokuyor.

Peki sonra ne oluyor?

Aynı Akit’in yazarları Başbakan Erdoğan’ın gazetecilerle birlikte yaptığı gezilerde en önde yer alıyor.
(MUE)

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com