Akit'ten Müjdat Gezen'e iftira

Akit'ten Müjdat Gezen'e iftira
Müjdat Gezen yaln haberle ilgili açıklama yaptı

Akit Gazetesi'nin karalama kampanyalarına bir yenisi daha eklendi. Yeni Şafak'ın Chomsky skandalından sonra geride kalmak istemeyen Akit de yalan haberlerine hız verdi. Gazete Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nin sahnelediği bir oyunun dekorunda Kuran'dan ayetler kullanıldığını ve İslami değerlere hakaret edildiğini iddia etti.

Sanatçı Müjdat Gezen'den habere dair yalanlama geldi. Haberin tamamen asparagas olduğunu söyleyen Gezen " Muhabir bana oyunun 3 ay önce oynandığını söyledi. Oysa biz 9 ay önce Konak Belediyesi’ne ait olan Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde (oyunun sahnelendiği söylenen salon) kiraladığımız yerden ayrıldık” dedi. Haberde oyunun adı, kimin yazdığı ve kimin yönettiğine dair hiçbir bilgi bulunmadığını belirten Müjdat Gezen Akit muhabiriyle konuşurken yalanladığı halde yine de haberin gerçekmiş gibi yazıldığını söyledi.

Haberi okuduktan sonra Türkan Saylan Kültür Merkezi’ni de aradığını söyleyen Gezen, oradakilerin de böyle bir oyundan haberdar olmadığını belirtti.

Avukatını arayarak Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduğunu söyleyen Müjdat Gezen kendisinin çabaları sonucunda Akit’in yarın bir düzeltme yayınlayacağını da sözlerine ekledi. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com