Akman ilk köşe yazısıyla 'Merhaba' dedi

Akman ilk köşe yazısıyla 'Merhaba' dedi
Başarılı röportajlarıyla isminden söz ettiren Nuriye Akman, bundan böyle Zaman Gazetesi'nde köşe yazılarıyla okura seslenecek.
Zaman'da çarpıcı röportajların altına imza atan Nuriye Akman, gazetede köşe yazarı oldu.
 
İlk yazısı bugün yayınlanan Akman, 'kırmızı fular' eylemlerine değindi. 
 
İşte Nuriye Akman'ın ilk yazısı:
 
"Kırmızı alarm"
 
AK Parti ve BDP'nin kadın milletvekilleri Meclis'teki küfürlü konuşmaları protesto için kırmızı fular taktılar ya, boğa burcu damarım hemen ayaklandı.
Kendi çapımda onlara destek olmak için evin altını üstüne getirdim. Maalesef tek bulabildiğim kırmızı nesne bir bereydi. Hemen başıma geçirdim ve ana gazetedeki bu ilk yazım yayımlanıncaya kadar çıkarmamaya and içtim.
Ben milletvekili olmadığım halde yatağa bile beremle girerken, MHP ve CHP'nin kadınları, küfürbazlar açıkça kınanmadığı için bu eyleme prim vermediler. Kendileri bilir! Oysa kırmızı onlara da çok yakışırdı. "Lütfen kaba kuvvet kullanmayın, küfür etmeyin, küfürlerinizde kadınları kullanmayın" şeklindeki ricanın altında imzaları olsaydı ne kaybederlerdi acaba? Kaldı ki, o metinde Meclis İçtüzüğü'nde küfreden vekillere, kınamanın dışında maaş kesilmesi, terapiye gönderilmeleri gibi caydırıcı yaptırımlar da isteniyor ve "bu hassasiyetimiz uzun soluklu olacak" deniyordu.
Herkes biliyor ki, kadınlar incindi diye erkekler küfürden asla vazgeçmeyecekler. Olsun. Biz yine de rengimizi belli edelim. Lakin bir gün yetmez arkadaşlar. Kırmızı fular, farkındalık eğitiminin ilk adımı olabilir ancak. Eylem, her hafta yeniliklerle tekrarlanmalı. Bir kere o fularlar sürekli çantada duracak. Gerektiğinde çıkarılıp sallanacak. Ama uzaktan! Neme lazım. Tedbirsiz olmaya gelmez."

Nuriye Akman'ın köşe yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com