Akmerkez, Sedat Şahin'den Korktu!

Akmerkez, Sedat Şahin'den Korktu!
Çete lideri iddiasıyla yargılanan Sedat Şahin'in başka isimle daire kiraladığını öğrenen Akmerkez yönetimi, sözleşmeyi iptal etti. Şahin'in girişini engelledi.

Çete lideri” olmak “cinayet azmettiricisi” suçlamasıyla yargılanan Sedat Şahin'in Akmerkez'de daire kiraladığını öğrenin rezidans yönetimi aralarında husumet bulunan Yakup Saral ile çatışma korkusuyla Şahin'in sözleşmesini iptal etti. Buna rağmen daireye girmeye çalışan Şahin'in Akmerkez'e “güvenlik” tarafından alınmadığı iddia edildi.

CMK 102'DEN TAHLİYE OLDU

CMK 102 kapsamında 4 Ocak'ta tahliye olan Sedat Şahin, “yakınındaki isimlerden” Hüseyin Kocaman adına Akmerkez'de kiralanan rezidansta kalmaya başladı. Ancak, Sedat Şahin tarafından öldürüldüğü iddia edilen Hüseyin Saral'ın yeğeni Yakup Saral da yine CMK 102 ile tahliye olarak 17 Ocak'ta cezaevinden çıktı. İddiaya göre, Hüseyin Saral'ın intikamını almak için yemin ettiği belirtilen Saral Ailesi'nin önemli isimlerinden birinin tahliye olmasının ardından iki grup arasında çatışma çıkmasından korkan Akmerkez yönetimi, 28 Ocak'ta toplanarak Hüseyin Kocaman adına yapılan kira sözleşmesini tek taraflı olarak feshetti. Durum Hüseyin Kocaman'a bildirildi. Aynı gün akşam saatlerinde Akmerkez'e gelen Sedat Şahin, rezidansa girmek istedi ancak güvenlik görevlileri içeri alınamayacağını söyledi. Güvenlik görevlileri tarafından rezidansa alınmayan Şahin'in başka bir rezidansa yerleştiği belirtildi.

İSTANBUL'A 3 GÜN ÖNCE GELDİ

Akmerkez yönetimi yaptığı açıklamada, “Akmerkez Rezidans'a Sedat Şahin adıyla hiçbir konaklama başvurusu yapılmadığı, bu isimli bir konukları olmadığını, bu nedenle Sedat Şahin ile hiçbir güvenlik elemanın muhattaplığının söz konusu olmadığını” belirtti.

Şahin'in avukatı Ali Rıza Dizdar da müvekkilinin 4 Ocak'tan beri Bafra'da olduğunu belirterek “Ancak 3 gün önce İstanbul'a gelebildi. İddia edildiği tarihlerde kendisi ne Akmerkez Rezidansı'nda ne de İstanbul'da değildi” dedi.

İtalyan savcı: Ya siz yargılayın ya da bize gönderin

• Hüseyin Saral'ın İtalya'da öldürülmesinin ardından İtalya ile Türkiye arasında yazışmalar başladı. İtalyan Crotone Savcılığı 17 Haziran 2009'da İtalya'ya giden 3 kişinin fotoğraflarını istedi, Türk makamları 21 Haziran 2009'da bu fotoğrafları yoldı. İtalya'da cinayeti gören gizli tanıklar, Sedat Şahin ve 2 adamını teşhis etti. Bu gelişmenin ardından İtalyan savcılığı Ekim 2010'da Adalet Bakanlığı'na bin yazı göndererek yazıda “Biz de elimizdeki belgeleri yollayalım, yargılanmalar devam etsin” dendi. 2 Kasım 2010'da İtalya adli makamları 'aynı suçtan iki kez yargılanma olmaz' düşüncesiyle Adalet Bakanlığı'na yeniden yazı gönderdi. Yargılamanın ne aşamada olduğunu soran Crotone Savcısı “Elimizdeki delilleri verelim” dedi. Savcılık Şahin'in bu suçtan dolayı yargılanmıyorsa kendileri tarafından yargılanacağını da belirterek “Eğer yargılamıyorsanız bize verin biz yargılayalım” dedi. İtalyan savcıların “Delilleri gönderelim, yargılamıyorsanız biz yargılayalım” uyarılarından sadece iki ay sonra Sedat Şahin ve Yakup Saral serbest kaldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com