"AKP 100 camiyi otel yaptı"

"AKP 100 camiyi otel yaptı"
Saadet Partisi Esenyurt ilçe Başkanı Peyami Aksu, AKP’nin İstanbul’da 100 tane cami alanını imar değişikliği ile otel ve özel mülkiyete dönüştürdüğünü iddia etti.

Saadet Partisi Esenyurt Belediye Başkan adayı Abdullah İlkadımlı’nın düzenlediği basın toplantısında konuşan partinin Esenyurt İlçe Başkanı Peyami Aksu, Başbakan Erdoğan ve AKP’ye ilişkin çarpıcı iddialarda bulundu. Erdoğan için “Külhanbeyi” diyen Aksu, AKP iktidarının İstanbul’daki 100 tane cami alanını imar değişikliği ile otele ve özel mülkiyete dönüştürdüğünü açıkladı.

Açıklamasının devamı şöyle:

“BAŞBAKAN ERDOĞAN DURMADAN NARKOZLANIYOR”

“Bizim her şeye söyleyecek bir sözümüz var” diyen İlçe Başkanı Aksu, toplantıda şunları söyledi: “Başbakan hani 'Çiğ yememişiz karnımız ağırmıyor' diyor ya, halbuki karnının ağrısından da duramıyor, durmadan narkozlanıyor, ağrı kesici ile geziyor. Sıkıntıları o kadar çok ki bağırıyor, derdi olmayan o kadar bağırmaz. Bir gazeteci soru soruyor sonra senli benli konuşmalar başlıyor, 'git o patronuna söyle de çay içsin' falan. Yani devlet adamlığı böyle mi olur! Sen bir başbakansın ya! Türkiye’de Ecevitleri, Demirelleri de gördük bu şekilde bir Külhanbeyi tarzında bir yaklaşım hiç hoş değil.”

“İSTANBUL RANTA KURBAN EDİLİYOR”

“İstanbul ranta kurban ediliyor, rant uğruna yok ediliyor. Geçenlerde eski Eminönü belediye başkanımız açıkladı, 100 tane cami yeri yok edilerek otel ve özel mülkiyet alanına dönüştürülmüş. Bunun hesabını nasıl verecekler? Bu dünyada da veremezler ahrette Allah’ın huzurunda da veremezler. Cami orası, ibadethane!”

“YEŞİL ALANLAR YANDAŞA PEŞKEŞ ÇEKİLİYOR”

“İmara açılacak yeşil alanlar önceden yandaşlara sızdırılıyor, bunlar da ucuza kapatıyorlar oraları, tarla olarak alıyorlar. Daha sonra imara açıldıktan sonra da müthiş bir ranta çeviriyorlar.”

“İSTANBUL’UN NÜFUSU 40 MİLYON OLUR”

“Belediyeleri kazandığımızda gökdelenlere, AVM’lere, rezidanslara kesinlikle izin vermeyeceğiz, yaşanabilir huzurlu şehirler oluşturacağız. İstanbul’un büyümesini asla ama asla istemiyoruz. Bunlar şu anda çılgın proje adı altında kanal açmayı düşünüyorlar, Allah muhafaza o yapılırsa var ya İstanbul’un nüfusu 40 milyon olur! Anadolu İstanbul’a akacak, bomboş kalacak. Ben Karslıyım, Kars’ta nüfus 1920’lerde 50 bin, 60 bin civarındayken şimdi yine aynı durumda. Esenyurt’un 20 sene evvelini siz daha iyi bilirsiniz 30 bin, 50 bin nüfus iken şu anda 700 bini bulmuş 1 milyona gidiyor. O kadar konut stoku varmış Esenyurt’ta. Bu nereye varacak?”(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com