"AKP, 19 Mayıs'ın içini boşalttı"

"AKP, 19 Mayıs'ın içini boşalttı"
MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, AKP hükümetini “İktidara geldiği günden bu yana milli olan ne varsa; kavram, kurum ya da bayram her şeye adeta savaş açan AKP hükümeti, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın da içini boşalttı” sö
MHP’li Karakaya, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Bundan tam 93 yıl önce bugün, umutların tükendiği bir zamanda, Gazi Mustafa Kemal ve onun ülkü arkadaşları Samsun’a çıktı. Bu çıkış, şanlı Türk tarihinin geçmiş ve geleceğine dair derin anlamlar ifade eden uzun soluklu bir maratonun ‘ilk adımı’ oldu” ifadelerini kullandı. 
 
Karakaya, fevkalade zor şartlar altında atılan ilk adımı, “Aziz vatanımızı işgal ve istilaya yeltenenlere karşı duruşun ilk adımı” olarak nitelendirdi. 
 
“KAZANIMLAR ÖYLE KOLAYCA OLMAMIŞTIR”
 
Atılan bu ilk adım; 92 yıllık bir Meclisin, 89 yıllık bir Cumhuriyet rejiminin, 67 yıllık çok partili siyasi bir yaşam tecrübesinin, 74 milyon nüfusun, dünyanın 17. büyük ekonomisinin sahibi ve bölgesinde güç olan bir milli devleti, Türkiye Cumhuriyeti'ni bu millete kazandırdığını söyleyen Karakaya, “Bu kazanımlar öyle kolayca da olmamıştır. Her bir kazanımın bedeli fazlası ile bu millet tarafından ödenmiş, hala da ödenmektedir. Yeri gelmiş canlar verilmiş, yeri gelmiş açlığa sefalete razı olunmuştur. Gelecek nesillerin ödenen bu ağır bedellerden haberdar edilmesi ve bir daha böyle bedeller ödenmesinin önüne geçilmesi için de milli bayramlar ihdas edilmiştir. Ne yazık ki, iktidara geldiği günden bu yana milli olan ne varsa; kavram, kurum ya da bayram her şeye adeta savaş açan AKP hükümeti, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın da içini boşalttı” dedi. 
 
MHP’nin, milli bayramları “basit bir gösteri (şov) etkinliği olarak gösterme gayreti içerisinde olanlar”ın asıl emellerinin ne olduğunun farkında olduğunu ifade eden Karakaya, “Bunlar; Bu topraklarda 36 etnik grup yaşıyor diyerek, Türk milletini etnik topluluklar koleksiyonu haline getirme sahtekârlığına başvurmadılar mı? Etnik ve mezhepsel mensubiyetleri millet bilincinin önüne geçirme gayretinde bulunmadılar mı? Demokrasi maskesi ile Türk milli kimliğini yok etme numarası çekmediler mi? Etnik mensubiyetten arî olan ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ özdeyişinden rahatsız olmadılar mı?” dedi.

Karakaya sözlerini şöyle tamamladı: “Şunu bilmeliler ki, 93 yıl önce Samsun’da atılan ilk adımın geri dönüşü yoktu, bugün de hala yok. Bu vesileyle, Türk Milletinin buruk geçen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlar, saygılarımı sunarım. Ne Mutlu Türk’üm Diyene."  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com