AKP 60 madde için destek turuna çıktı

AKP 60 madde için destek turuna çıktı
AKP Bölünme anayasası çalışmalarıyla ilgili 60 madde kulisine başladı. AKP Grup Başkanvekili Nurettin Canikli Başkanlığındaki heyet CHP'yi ziyaret etti. Canikli 60 madde ve anayasa konusunda CHP'ye birlikte çalışma teklifi sunduklarını söyledi, CHP'nin en
AKP Meclis Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nda üzerinde anlaşılan 60 madde için destek turuna çıktı. Bölünme anayasası çalışmaları kapsamında AKP 60 maddeyi Meclis'ten geçirebilmek için yoğun bir kulis çalışması yürütecek. Bu kapsamda ilk ziyaret Cumhuriyet Halk Partisi'ne yapıldı. 
 
AKP Grup başkanvekilleri Nurettin Canikli, Ahmet Aydın ve Belma Satır, CHP Grup başkanvekilleri Akif Hamzaçebi, Muharrem İnce ve Engin Altay ile bir araya geldi. 
 
Görüşme sonrası açıklama AKP'li Nurettin Canikli'den geldi. Canikli, "Bizim arzumuz mutabakata varılan 60 maddelik anayasa değişikliğinin birlikte gerçekleştirilmesi. Bu sağlanamadığı takdirde 3 parti veya CHP ile birlikte yapabileceğimizi ifade ettik. 60 madde yasalaşırsa Uzlaşma Komisyonu çalışmalarına devam edecek. Komisyonda yeni madde üretirse onlar da yasalaştırmaya devam edecek. CHP teklifimizi yetkili organlarında görüştükten sonra en kısa sürece cevap verecek" dedi.(SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com