AKP Adaylık Teklifinde Bulundu mu?

AKP Adaylık Teklifinde Bulundu mu?
12 Haziran genel seçimleri yaklaştıkça Ankara kulislerinde adaylık teklifleri dolaşan dolaşana...

 

12 Haziran seçimleri yaklaştıkça partiler “flaş” isimleri vekil göstermek için birbiriyle yarışıyor.

Ankara kulislerinde her gün popüler bir ismin adı geçiyor.

Bu kulis faaliyetlerine tabiî ki gazeteci kesimini de eklemek  mümkün.

Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Star Gazetesinin Ankara temsilcisi Şamil Tayyar, gazeteciliği bırakacağını ilan edip “memleketime farklı alanlarda hizmet etmek  istiyorum” şeklinde konuşarak vekillik için yeşil ışık yaktı.

Tayyar'ın  AKP'nin kendisine yaptığı “vekillik” teklifini kabul edeceği belirtiliyor.

Vekillik için ismi geçen bir diğer isim de Cumhuriyet gazetesinin Ankara eski temsilcisi, Ergenekon tutuklusu Mustafa Balbay. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun,  “Sayın Balbay partimizden aday olursa şeref duyarız” sözüyle partisine davet ettiği Balbay'a haziran ayında meclis yolu gözüküyor gibi.

Bir başka Ergenekon tutuklusu Tuncay Özkan da CHP'den aday olmak için çalışma yapsa da henüz teklifini kabul ettirebilmiş değil.

Ankara kulislerinde dolaşan bir başka iddiaysa; AKP'nin Radikal gazetesinin “solcu” yazarı Oral Çalışlar'a teklif götürdüğü yönünde. Kulislerde “açılım” yapmak isteyen AKP'nin, kamuoyunda oldukça iyi bir imaja sahip olan gazeteci Çalışlar'ı aday yapmak istediği belirtiliyor.

Oral Çalışlar, “bana henüz gelmiş böyle bir teklif yok” dedi. Teklifin gelmesi durumunda cevabının nasıl olacağını sorduğumuzda ise; “ben gazeteciyim, gazeteciliğimi yapıyorum ve gelecek böyle bir teklifi kabul etmem mümkün değil” açıklamasında bulundu.

Ne diyelim 12 haziran seçimlerine kadar adaylık için medya dünyasında kulisler dönmeye devam edecek ve nihai durumu listeler açıklandıktan sonra göreceğiz. Hadi bakalım hayırlısı…

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com