AKP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mevut Başkan Burhanettin Çoban oldu

AKP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mevut Başkan Burhanettin Çoban oldu
Partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) gerçekleştirilen grup toplantısında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yaklaşan yerel seçimler öncesi, AKP Afyonkarahisar Belediye Başkan adayının mevcut başkan Burhanettin Çoban olduğunu açıkladı.

Bugün öğle saatlerinde gerçekleştirilen toplantıda 5’i şehir, 5’i Büyükşehir olmak üzere 10 kentin AKP belediye başkan adaylarını açıklayan Başbakan Erdoğan, Afyonkarahisar adayının 29 Mart 2009 mahalli idareler seçiminde AKP’den Belediye Başkanı olan Burhanettin Çoban’ın bu dönemde de aday olarak belirlendiğini söyledi. Afyonkarahisar’ın belediye başkan adayını açıklarken söze “Bir başkan tarih ve kültür şehrine gidiyoruz” diye başlayan Başbakan Erdoğan, daha sonra toplantıya katılanlarla birlikte, kent için hazırlanan tanıtım videosunu izledi. Daha sonra Başbakan Erdoğan, Afyonkarahisar'la ilgili olarak “Büyük mücadelelerin şehri Afyonkarahisar’da adayımız mevcut başkanımız Burhanettin Çoban’dır” dedi. 
Başbakan Erdoğan’ın, Başkan Çoban’ın adaylığını açıklamasının ardından, Başkan Çoban’ın özgeçmişi okundu. Daha sonra Başbakan Erdoğan, Afyonkarahisar Milletvekillerinden, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Av. Halil Ürün, Dr. Sait Açba, AKP Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Zeybek ve ikinci döneminde de belediye başkanlığına aday gösterilen Burhanettin Çoban ile el ele vererek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com