AKP aleyhinde açılmış 687 tane yolsuzluk dosyası var!

AKP aleyhinde açılmış 687 tane yolsuzluk dosyası var!
'Cemaat çok yedi. Zenginleştiler ve artık Nur Cemaati burjuvalaştı. Öbür cemaatler de bana da bana da diyor. AKP’ye desteğin sürmesinin sebebi bu'CNN Türk
’te Aykırı Sorular programında konuşan Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nurşen Mazıcı, “Ben şu an bir partinin başında olsaydım 81 ilde bu yolsuzluk operasyonunu protesto mitingleri düzenlerdim. AKP’yi istifaya zorlardım.Ama bunu hiçbir parti yapmıyor”
diye konuştu.

Mazıcı, AKP’nin diğer cemaatlerle ilişkisini de ekonomik nedenlere dayandırdı.Enver Aysever’in sorularını yanıtlayan Prof. Dr. Mazıcı, “AKP aleyhinde açılmış 687 tane yolsuzluk dosyası var. Ve bunların hepsini cemaat kapattı” iddiasında bulunan Mazıcı şöyle konuştu:

“Cemaat çok yedi. Zenginleştiler ve artık Nur Cemaati burjuvalaştı. Öbür cemaatler de bana da bana da diyor. AKP’ye desteğin sürmesinin sebebi bu.”Muhalefet partilerin Genel Başkanlarına sormak gerekiyor:

Basına verdiğiniz demeçler kadar, partilerinizin Türkiye’nin dört bir tarafında organize ettiği veya organize edeceği bir ‘’rüşvete ve yolsuzluğa hayır’’, ‘’Temiz siyaset, temiz Türkiye’’ protestolarını yapmayı düşünüyor musunuz ya da ne zaman yapacaksınız? diye sormakta fayda bizce de var.Zira, basın açıklaması yaparak biz ‘’rüşvete ve yolsuzluğa karşıyız, hükümet hesap versin’’ demekle işin bitmediğini, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve gerçek demokrasinin temeli olan halkı, bu süreçte demokratik haklarını kullanmaya teşvik ederek gerçek bir demokrasi dersi vermeyi düşünüyorlar mı, merakla izlemekteyiz.   (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com