"AKP Ankara'nın içini boşaltıyor olsa da..."

"AKP Ankara'nın içini boşaltıyor olsa da..."
CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Başkent Ankara'da laik, aydınlık ve demokratik Türkiye'nin temellerinin atıldığını belirterek, "AKP iktidarı Ankara'nın içini boşaltıyor olsa da Başkentin değerlerini talan ediyor olsa da biz Ankaralılar biliyoruz k

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Başkent Ankara'da laik, aydınlık ve demokratik Türkiye'nin temellerinin atıldığını belirterek, "AKP iktidarı Ankara'nın içini boşaltıyor olsa da Başkentin değerlerini talan ediyor olsa da biz Ankaralılar biliyoruz ki Ankara'nın hikayesi Cumhuriyetin hikayesidir. Ve bu hikayede kaybetmek gibi bir son olamaz" dedi.

Nazlıaka, Ankara'nın Başkent oluşunun 89. yıldönümüne ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, emperyalizme karşı verilen Kurtuluş Savaşı'nın merkezi olan Ankara'nın Türkiye Cumhuriyeti'nin başkenti olarak 89 yıldır Türkiye'nin kalbi olmaya devam ettiğini ifade etti. Başkent Ankara'nın Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde egemen güçlere karşı verilen bağımsızlık savaşının en önemli sembolü olduğunu belirten Nazlıaka şunları kaydetti:

"Ankara'nın başkent oluşu bir ulusun kaderinin değiştiği tarihsel süreçle anlatılabilir ancak. Laik, aydınlık ve demokratik Türkiye'nin temelleri atılmıştır bu şehirde. Ankaralılar, büyük devrimci Atatürk'ün kurduğu çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin Ankara'nın başkentliğinde sonsuza dek yaşayacağının teminatıdır. AKP iktidarı Ankara'nın içini boşaltıyor olsa da Başkentin değerlerini talan ediyor olsa da biz Ankaralılar biliyoruz ki Ankara'nın hikayesi Cumhuriyetin hikayesidir. Ve bu hikayede kaybetmek gibi bir son olamaz. Ulu Önderimizin Ankara hemşeriliğini kabul ederken de söylediği gibi Ankara'nın vatan mücadelesinde ayrı bir yeri vardır; tüm Ankaralılar bunu farkındandır ve de bunun onuru ve gururu ile yaşamaktadır. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin devrimci kahramanlarını bir kez daha saygı ve minnetle anıyorum."  (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com