“AKP, Apo’nun sözünden dışarı çıkamıyor”

“AKP, Apo’nun sözünden dışarı çıkamıyor”
MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, AKP iktidarının ayarının bozulduğunu iddia ederek, “Hükümet Kandil postacılığını da özelleştirdi. Yalnız altın hisseyi kendi elinden kaybetmek istemiyor. Ancak, altın hisseyi Öcalan kaptı. AKP onun söylediğini

Emin Haluk Ayhan, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, “AKP’ye ayar tutmamaktadır. AKP’nin ayarı kaçmıştır” dedi.
 
MHP’nin yükselişinin AKP’yi korkuttuğunu iddia eden Ayhan, şöyle dedi:
 
“AKP iktidarının ayarı bozulmuştur.Başbakan tahkikat komisyonları ile MHP’ni korkutacağını sanıyor. Aynı zamanda taltif komisyonları ile PKK’ya da iltifat ediyor. Hükümet Kandil postacılığını da özelleştirdi. Yalnız altın hisseyi kendi elinden kaybetmek istemiyor. Ancak, altın hisseyi Öcalan kaptı. AKP onun söylediğinin dışına çıkamıyor.
 
AKP yöneticileri ve hükümetin tansiyonu yükselmiştir, artmaktadır. Bunların stresi artınca söylediklerini kontrol edemiyorlar.”
 
Ekonomideki gelişmeleri de değerlendiren Ayhan, “AKP Türkiye’yi borç kolik yapmış durumda” diyerek şöyle dedi:
 
“İşçi memur perişan, Emekli ekmek alamıyor, kuyrukta. Esnaf borç ve vergi altında eziliyor.
 
Çiftçi tükenmiş, yılmış. Sanayici, vergici algıcı gelecek diye korkuyor. İcra daireleri çığ gibi büyüyor. Yoksulluk, kanunsuzluk, vurgun, soygun diz boyu. Kayıt dışını önleyeceğiz diyorsunuz. Kayıtları dışarı itiyorsunuz.”
 
Bir basın mensubunun, “Milletvekillerinin araçlarına da trafikte ambulans, itfaiye ve polis araçları gibi geçiş üstünlüğü getiren bir tekliften söz ediliyor, ne diyorsunuz?” sorusuna Ayhan, “Tasarıyı görmediğim için yanlış bir yorum yapmak istemiyorum. Haberim yok ama kimin önceliği olacağı zaten belli. Kanunla birisini birinin önüne geçirmek mümkün değil. Kimin aciliyeti varsa o geçecek” yanıtını verdi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com