AKP, Bakanları karıştırdı!..

AKP, Bakanları karıştırdı!..
CHP Trabzon Milletvekili M. Volkan Canalioğlu Afyon Şehitleri hakkında verdiği soru önergesini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Şahin yanıtlamasını eleştirdi.
Canalioğlu konuya ilişkin yazılı açıklamasında, Afyon'da askeri cephaneliğin patlaması sonucunda yaşamını yitiren ve aralarında Trabzonlu şehit Onur Fikret Dülger'in de bulunduğu askerlerin "Doğal Afet Şehidi" kapsamına alınması üzerine verdiği soru önergesine Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın yerine, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in yanıt vermesinin "oldukça garip" olduğunu bildirdi.

Bakan Fatma Şahin'in yapılan yanlışı düzeltme yerine savunmaya geçmesinin ise acı olduğunu belirten Canalioğlu, "Bakan Şahin'in verdiği cevap zihniyet farklılığını açıkça ortaya koymaktadır. Bu zihniyet askerlerimiz için "Askerlik yan gelip yatma yeri değildir', diyecek kadar ileri giden ve şehitlerimize "kelle' diyen zihniyettir. İnsanlarımızın merak ettiği ve ilk kez duyduğu "Doğal Afet Şehitleri' kapsamının ne olduğunu AKP hükümetinin açıklaması gerekmektedir" dedi.
 
"Şehit ailelerini siyasete alet etmek" cümlesinin artık AKP hükümetinin en kolay savunma taktiği olduğunu anlatan Canalioğlu, "Şehit evlatlarımızın hakkını aramak Cumhuriyet Halk Partisi'nin en büyük görevidir. Çünkü onlar bu vatan için canlarını vermiştir. Evladımız ve evlatlarımızın vatan uğruna verdikleri canları savunmak, haklarını istemek, sorumluları ortaya çıkarmak yerine bu tür açıklamalar yapmak, acizliğin somut örneğidir" dedi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com