AKP bölgeyi PKK'ya terk etti!

AKP bölgeyi PKK'ya terk etti!
Geçtiğimiz hafta Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi yakınlarında bulunan Kato Dağı’na çıkarak PKK’nın ilk silahlı eylem yıldönümünü kutlayan BDP’liler, ardından bir grup silahlı PKK’lının getirdiği 2007 yılında çatışmada ölen ’Botan Hilvan’ kod adlı PKK’lı Ferd

BDP Şırnak İl Başkanı Baki Katar, PKK’lıların dağ koşullarını anlattı. Yapılan konuşmaların ardından çatışmalarda ölen PKK’lıların cenazelerinin defnedildiği, ’Kurtay Faraşin Şehitliği’ adı verilen mezarlığının açılışı yapıldı. PKK’yı sembolize eden bayraklar ve Abdullah Öcalan posterlerinin asıldığı mezarlık girişinde, uzun süre PKK ve Öcalan lehinde sloğanlar atıldı.

PKK’LILAR CENAZEYİ GETİRDİ

Daha sonra Kato Dağı’nın yüksek kesimlerinden gelen silahlı bir grup PKK’lı, 2007 yılındaki bir çatışmada ölen ’Botan Hilvan’ kod adlı PKK’lı Ferdi Dehşet’in kemiklerinin bulunduğu tabutu getirerek, Dehşet Ailesi üyelerinin de aralarında bulunduğu BDP’lilere teslim etti.PKK PAÇAVRASI TÜRK BAYRAĞIYLA YAN YANA

PKK’lı Ferdi Dehşet’in kemiklerinin içerisinde bulunduğu ve üzeri PKK bayrakları örtülü tabutu alan partililer, yine sloganlarla ilçe merkezine gelmek üzere yola çıktı. Yüzlerce araçlık konvoyla Beytüşşebap ilçe merkezine getirilen cenazeyi Beytüşşebap Devlet Hastanesi’ne yakın bir yerde omuzlara alan BDP’liler, slogan atarak yürüyüşe geçti.

Türk Bayrağı ve Sağlık Bakanlığı’na ait flamaların olduğu direklerin yanında, PKK ve konfederalizmi sembolize eden sözde bayraklar taşındı. Hastanenin kapısında bir süre bekleyen partililer, daha sonra PKK’lı Ferdi Dehşet’in tabutunu, Malatya Adli Tıp Kurumu’na gönderilmek üzere hastane yetkililerine teslim etti.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com