AKP bu fotoğrafı nasıl açıklamıştı

AKP bu fotoğrafı nasıl açıklamıştı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Pazar günü İzmir’de yaptığı miting sırasında Başbakan’a el hareketi yapan 2 kadın gözaltına alınmış ve haklarında devlet büyüklerine hakaretten işlem yapılmıştı.

Yaşanan bu olaydan sonra Başbakan Erdoğan mitingde “Bugün gelirken bir bayan, yanında herhalde kocasıydı, beyiydi. Oradan eliyle öyle çirkin bir hareket yapıyor ki, işte CHP bu. Yani ülkenin başbakanı oradan geçiyor, sen elinle kolunla o hareketi yapıyorsun. Sen bir bayansın ya, kadınsın ya, sen o kol hareketini nasıl yaparsın? İşte CHP zihniyeti budur. Yani bunu bir erkek yapsa aklım erer de, ki o dahi yapamaz, bir bayanın onu yapmasını anlamıyorum" demişti.

AKP'LİLER RİZE'DE YAŞANANLARA NE DEMİŞTİ?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 5 Mart’ta Rize’de yaptığı miting esnasında da, AKP’liler CHP’lilere saldırmış ve Kemal Kılıçdaroğlu’na da hakaret etmişlerdi. Ancak o günlerde hükümet çevresinden gelen yorumlar, pazar günü Başbakan’ın el hareketi yapan kadınla ilgili yaptığı yorumlarla çelişir nitelikteydi.

Yaşanan olaylardan sonra Rize’den yayın yapan Çay TV’de bir programa katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Rizelilerin haksızlığa tahammül edemeyeceğini belirterek, “Siz hem misafir olarak geleceksiniz, misafir olarak geldiğiniz bir ilde o ilin nüfusuna kayıtlı, o ilin bir bireyi olan Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’na seviyesi son derece düşük sözcüklerle tahkir edeceksiniz, suç tescil edecek sözcükleri ölçüsüzce, pervasızca kullanacaksınız ve size hiç kimse bir şey demeyecek. O zaman buradaki insanların ölmüş, üzerine toprak serili olması lazım. Böyle düşünmek lazım” demişti.

Ana muhalefet partisi genel başkanının her konuşmayı her yerde yapamayacağını belirten Yazıcı, “Rizeli dinamiktir. Ana muhalefet partisinin genel başkanı bu hassasiyeti görmüş ve buna göre konuşma tasarlamış olsaydı. Her konuşmayı her yerde yapamaz. Kendi özelinde sövebilir, sayabilir, kendi mensuplarıyla o tarz bir dille konuşma gerçekleştirebilir ama halkın önünde Rizelilerin önünde son derece duyarlı olmalıdır. Size o sözcüklerle biri hitap etse siz öbür yüzünüzü mü gösterirsiniz. Böyle bakılması gerektiğini düşünüyorum. Onun için Rize’de konuk da olsa ana muhalefet partisinin genel başkanı kullandığı sözcüklerle, kullandığı dille Rizelileri provoke etmiştir. Keşke ana muhalefet partisi daha duyarlı, tedbirli, seviyeli bir üslupla propagandasını ve buradaki mitingini gerçekleştirmiş olsaydı. İyi ki daha ileri bir boyuta taşımamışlar” diye konuştu.

İşte 5 Mart’ta Rize’de yaşanan olaylardan bir kare:

unnamed(79).jpg

(SBK) 

OdaTv

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com