'AKP bu vahşeti unutturuyor'

'AKP bu vahşeti unutturuyor'
Madımak katliamına ilişkin anma programı belli oldu.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Sivas Şubesi Başkanı Hidayet Yıldırım, 2 Temmuz 1993'te 35 aydının öldüğü olayların 20'nci yıldönümünde salı günü düzenlenecek programın belli olduğunu açıkladı.

2 Temmuz Salı günü Sivas Olayları'nın 20'nci yıldönümü nedeniyle çeşitli anma etkinlikleri yapılacak. Konuyla ilgili Cumhuriyet Meydanı'nda Sivas Demokrasi Platformu adına açıklama yapan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Sivas Temsilcisi Hidayet Yıldırım, "Madımak katliamının 20'nci yılındayız. 2 Temmuz 1993'te Madımak Oteli'nde, yükselen alevlerin arasından çığlıklar kulaklarımızda yangının alevleri yüreklerimizi yakmaya devam ediyor.

Bu vahşetin asıl sorumlusu olan derin devlet ve uzantılarıdır. AKP iktidarı bu caniliği ve vahşeti unutturmaya çalışıyor. Katliamın hala asıl failleri yakalanmadı. Yakalananlardan da çoğu serbest bırakıldı. Bizlere, 'Biz yaktık siz de unutun diyorlar'. Yüz yıllar geçse de unutmayacağız, unutturmayacağız. Asıl failler yakalanmadan, Madımak utanç müzesi olana kadar mücadele edeceğiz" diye konuştu.

Hidayet Yıldırım, salı günü grupların sabah 10.30'da Ethembey Parkı önünde toplanacağını ve 11.00'de yürüyüşün başlayacağını belirterek, kent meydanındaki Atatürk Anıtı'na çelenk konulduktan sonra eski Madımak Oteli, şimdiki Bilim ve Kültür Merkezi önüne karanfil bırakılıp saygı duruşu yapılacağını söyledi. Programın yapılacak konuşmaların ardından tamamlanacağını açıkladı.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com