AKP bu yağmaya sessiz kaldı

AKP bu yağmaya sessiz kaldı
Erdoğan'ın tatil yaptığı yerde bulunan Tabiat Parkı’nda işgale izin verilmiş.
 Kıyı şeridindeki yapılaşmaya yönelik eleştirileri gündeme gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, en yakınındaki isimlerin yağmalarına sessiz kaldığı ortaya çıktı. 
 
Başbakanlığı’ndaki hükümetin, tatilini geçirdiği Bodrum Rixos Oteli’nin bulunduğu Torba’da kıyı şeridindeki Tabiat Parkı’nda otel işgaline onay verdiği ortaya çıktı.
 
‘İşgal ettiler’
 
Bölgede bir süre önce incelemelerde bulunan CHP Emek Platformu Hareketi Sözcüsü Erdal Keskin, kıyı ve Tabiat Parkı işgalini Aydınlık’a anlattı. 
 
Yaptıkları araştırmada Bodrum’da Usuluk Koyu Tabiat Parkı’nın yüzde 20 arazisinin işgal edilerek üzerine otel yapıldığını tespit ettiklerini belirten Keskin, oteli yapanların, Rixos’un sahibi Fettah Tamince’nin akrabası olduğunu açıkladı.
 
İşgale destek
 
Vogue Hotels Resorts Bodrum otelinin sahibi Turan Avcı'nın, 2009 yılında başladığı otelcilikte en büyük desteğinin Tamince olduğunu söyleyen Erdal Keskin şunları söyledi:
 
''Yaptığımız araştırmalarda, bu bölgede, biri Türkiye'nin önde gelen işadamlarından olmak üzere, bazı inşaatlar, bölgenin Tabiat Parkı olması nedeniyle durdurulurken, Vogue Hotels resorts Bodrum'a, 14 ay süren inşaatı boyunca kimse dokunmamıştır. Tabiat Parkı'nın yüzde 20'sini imara açan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, bu işgale zemin hazırlamıştır. Bu işgal, Bodrumlular tarafından bilinmektedir. Ancak gerekli girişimler yapılmasına rağmen, otel inşaatı durdurulmamış ve 2 Haziran 2013 tarihinde hizmete açılmıştır.''
 
Açılışı bakan yaptı
 
Keskin, otelin açılışını Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'in yapmasının da AKP'nin samimiyetsizliğini ortaya koyduğunu belirtti.
 
Otelciliğe 2009 yılında Fettah Tamince'nin desteği ile giren Turan Avcı'nın, kurduğu otellerindeki personellerin çoğunun da Rixos'tan geldiği belirtiliyor. 
 
Erdal Keskin, Tayyip Erdoğan'ın en yakınındaki isimlerden olan Tamince'nin, Tabiat Parkı'nın işgali konusunda AKP Hükümetinden ricacı olup olmadığının açıklanmasını istedi.
 
Çevreciler sokulmadı
 
Vogue Otel ile ilgili Aydınlık'a bilgi veren Bodrum Mavi Yol Girişimi Sözcüsü Filiz Dizdar da işgali doğruladı. İşgale karşı mücadele verdiklerini dile getiren Dizdar, Tabiat Parkı'na sokulmadıklarını aktardı:
 
''Parkın yüzde 20'si Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından imara açıldı. Vogue Otel'e de imar izni verildi. Geçtiğimiz günlerde, parka girmek istedik. Amacımız inceleme yapmaktı. Ancak güvenlik görevlileri bizi içeri almadı.''
 
Dizdar, Bodrum'da bu tür işgallerin çok fazla olduğunu belirterek, bu işgallerinin izin belgelerinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan alındığına dikkat çekti.(SBK)

Aydınlık
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com