AKP camiyi peşkeş çekti

AKP camiyi peşkeş çekti
Üsküdar Belediyesi, Güzeltepe Birlik Cami'sini Alibeyköy'deki İlim Yayma Cemiyeti'ne devretti. 21 yıl boyunca yapımı yılan hikayesine dönen caminin, tamamlanmasını sağlayan dernek yöneticileri belediyenin kararına tepki gösterdi.

Üsküdar Güzeltepe Birlik Camii'nin yapımına 1991 yılında başlandı. Ancak 21 yıl boyunca cami tamamlanamadı ve ibadete açılamadı. Bu duruma el koyan esnaf ve mahalle sakinleri, camiyi el birliğiyle tamamlayarak ibadete açılmasını sağladı. Ancak AKP 'li Üsküdar Belediyesi aldığı meclis kararıyla caminin işletmesini Alibeyköy merkezli İlim Yayma Cemiyeti'ne devretti.

Yapımı yılan hikayesine dönen ve 22'inci yılında tamamlanabilen Üsküdar Güzeltepe Birlik Cami'sinde sular durulmuyor.

Caminin tamamlanabilmesini sağlayan dernek yöneticileri, Üsküdar Belediyesi'nin kararına tepkili. Ulusal Kanal, dernek yöneticilerine Üsküdar'daki bir caminin neden Alibeyköy'deki bir cemiyete devredildiğini sordu.

Dernek başkanı Mustafa Fettahoğlu, caminin altında yer alan iş merkezine dikkat çekti. Zira, 8 bin metrekarelik iş yerlerinin kira gelirleri aylık 50 bin liranın üzerinde. Cami inşaatı bitmeden dükkan olarak planlanan bölümler ise kısa süre tamamlandı: “Bu caminin altında cemaatin yaptırdığı ayrıca 8 bin metrekarelik iş yeri müştemilatı söz konusu. Bu insanların iştahını kapattı.”

Cami cemaati de devir işlemine tepkili. Bir yurttaş, “Cemaatin yaptırdığı bu camiyi ve kiralık yerlerini ona buna vermeye ne hakkı var belediyenin? Bu sonuçta halkın malı olan caminin müştemilatlarını ona buna peşkeş çekmektir” şeklinde konuştu.  (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com