AKP Çelik'e Hakaret Edenlere 2 Yıl Hapis İstemi

AKP Çelik'e Hakaret Edenlere 2 Yıl Hapis İstemi
Adana Milletvekili Ömer Çelik'e hakaret ettikleri iddiasıyla 7 kişi hakkında, 2'şer yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Adana'da düzenlenen şehit cenazesi töreninde AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Ömer Çelik'e hakaret ettikleri iddiasıyla 7 kişi hakkında, 2'şer yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Diyarbakır'da 15 Temmuz 2011'de, PKK'lı teröristlerin saldırısında şehit düşen Jandarma Uzman Çavuşlar Gökhan Yıldırım ile Mustafa Güney için Sabancı Camii'nde yapılan cenaze törenine katılan Çelik'e tepki gösteren bir grup 'Şehide kelle mi demeye geldin?' diyerek 'yuh' çekti. Cenazenin cami bahçesinden çıkışı sırasında da Çelik'e yönelik tepkinin dozu artarak sözlü sataşmaya dönüştü. Bazı kişiler, Çelik'e ulaşabilmek için 3 sıra halinde barikat oluşturan polisi aşmaya çalıştı. Adana Emniyet Müdürlüğü'nün suç duyurusu üzerine soruşturma yapan Cumhuriyet Savcısı, Çelik'e hakaret ettikleri iddiasıyla 7 kişi hakkında 2'şer yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.

Adana 4'üncü Sulh Ceza Mahkemesi'nde 'Hakaret' suçundan tutuksuz olarak yargılanmalarına başlanan sanıklardan Volkan Pişman, Gencay Çelik ve Hasan Gürsel Şahin ilk duruşmaya katılmadı. Milletvekili Çelik'in de katılmadığı duruşmada hazır bulunan sanıklar, haklarındaki suçlamayı kabul etmedi. Şehitler için düzenlenen cenaze törenine katıldıklarını kabul eden sanıklar Gürhan Kütük, Ayhan Şen, Mustafa Oflaz ile Mustafa Tekin, 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' diye slogan attıklarını ancak, herhangi bir hakarette bulunmadıklarını söylerken, beraatlarını istedi. Mahkeme hakimi, diğer sanıkların ifadelerinin alınması için duruşmayı erteledi.(SYK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com