AKP-Cemaat ortaklığı bir can daha aldı

AKP-Cemaat ortaklığı bir can daha aldı
Balyoz davası tutuklusu Kurmay Albay Murat Özenalp hayatını kaybetti.

Davada 16 yıl hapis cezasına çarptırılan, Mamak Cezaevi'nin gülen yüzü, Özenalp, geçtiğimiz Cumartesi günü açık görüş sırasında beyin kanaması geçirmişti. Eşi ve çocuklarının gözleri önünde düşen Özenalp GATA'ya kaldırılmış ve yoğun bakıma alınmıştı.

"BABA SÖZ BİR DAHA YAKAN TOP OYNAMAYACAĞIM"

Odatv'den Müyesser Yıldız, 5 yaşındaki kızı Duru'yla açık görüşte oynadığı sırada beyin kanaması geçiren Murat Özenalp'in o anlarını şöyle anlatmıştı:

"Murat Albay her zamanki gibi çok neşeliydi. Oğlunu, kızını kucakladı. İlk sözü, 'Tayinim çıkıp, eve geldiğimde sizi nerelere kahvaltıya götüreceğim bir bilseniz' oldu.

Duru neşelendi, babasının eline sarıldı, 'Hadi bahçeye çıkıp, yakan top oynayalım' dedi.

Oynamaya başladılar.

Murat Albay kızının attığı topu tutmaya çalışırken, sendeledi. Diz üstü düştü. Sonra... Bir karton gibi arkaya devrildi, kafasını çarptı... Kendinden geçti... Duru çığlık çığlığaydı... Zorla gözlerini açtı, dudakları kıpırdadı, fısıldadı; 'İyiyim'.

Duru seslendi; 'Baba söz bir daha yakan top oynamayacağım!..'

Çocuk babasının kendisi yüzünden 'düşüp bayıldığını' sanıyor. Yok küçüğüm, öyle değil. Doktorlara göre, Murat Albay büyük ihtimalle düşmeden önce beyin kanaması geçirmeye başlamış. Çünkü öyle bir düşmeyle, böylesi komaya girmenin imkân ihtimali yokmuş.

AMBULANS REZALETİ

Sağlık rezaleti sadece sivil cezaevlerinde yaşanıyor sanıyoruz, değil mi? Maalesef askeri cezaevleri de farksızmış. Murat Albay’ın Mamak’tan GATA’ya götürülüşünü anlattılar, dehşete düştüm.

Biliyor musunuz cezaevinin avlusunda, yani Murat Albay’ın çocuklarıyla top oynadığı yere birkaç metre mesafede bir ambulans duruyor. Hatta bir Mamak ziyaretimde dikkatimi çekti de sordum; 'Ambulans niye içerde?' diye. Acil durumda hemen müdahele içinmiş.

Peki Murat Albay düştüğünde neler olmuş?

Ambulans var, ama kapısı kilitli... Şoför, sağlıkçılar ortada yok. Tam 15 dakika şoför aranmış. Kapılar bir açılmış ki, ambulansın içinde sadece bir sedye var. Ne alet, ne edevat... Boyunluk bile bulunamamış. Zorla bir yerlerden bulunan boyunluk da Murat Albaya küçük gelmiş, boyunluksuz bindirilmiş. Beraberinde iki sıhhiye teknisyeni. Allah’ları var, GATA’ya gidene kadar ellerinden geleni yapmış, hatta bir ara Murat Albay’ın nefesi durduğunda, yeniden nefes almasını sağlamışlar." (SBK)

Odatv

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com