AKP-Cemaat savaşında bir medya kurbanı daha

AKP-Cemaat savaşında bir medya kurbanı daha
Cemaat medyasında kopuşlar sürüyor. Bugün Gazetesi'nde Ahmet Taşgetiren'den sonra hangi yazar ayrılık kararı aldı?
Bugün Gazetesi'nden Ahmet Taşgetiren'den sonra bir ayrılık haberi daha geldi. AKP ile Cemaat arasındaki savaşta cemaat cephesinde yer alan gazetenin yayın politikası bir yazarın daha kopmasına neden oldu.
 
GAZETE YÖNETİMİNDEN YAPILAN UYARI AYRILIK GETİRDİ
 
Bugün'ün MHP kökenli yazarı Vedat Bilgin gazetesiyle yolları ayırdı. Biglin, yayınlanan veda yazısında son zamanlarda gazetesi ile yaşadığı fikir ayrılıkları sonucu ayrılma kararı aldığını duyurdu. Bilgin, "Bu durumun (fikir ayrılığının) gazete yönetimince şahsıma bildirilmesi beni bu veda yazısını yazmaya götürmüştür." diyerek sorumluluğu gazete yönetimine bıraktı.
 
SON YAZISINDA SAFINI İLAN ETMİŞTİ
 
Vedat Bilgin, gazetesinde dün yayınlanan “Askeri vesayetten bürokratik vesayete mi?” başlıklı son yazısında AKP ile cemaat arasındaki savaşta AKP'den yana olduğunu belli etmişti. Bilgin yazısında “Devletin gücünü kullanan bürokratların ne böyle bir siyasi yetkileri ne de sorumlulukları vardır. Bugün, hükümete karşı siyasi bir mahiyet kazanan sürecin ve aktörlerinin yaptıklarını savunmak, bizatihi bir siyasi anlayışın ve projenin göstergesidir. Hırsızın günahını siyasete ve demokrasiye değil, hırsıza çıkarmak gerekmez mi?” diyerek hükümetin tutumuna uygun bir pozisyon almıştı.
 
VEDA YAZISI İNTERNET SİTESİNDE YAYINLANMADI
 
Bilgin'in veda yazısı gazetenin bugünkü baskısında yayınlansa da Bugün'in internet sitesi yaızıyı yayınlamadı. Gazetenin internet sitesi diğer yandan Bilgin'in eski yazılarını da erişime kapattı.
 
 
İşte Bilgin'in veda yazısı:
 
Bugüne kadar hayatım boyunca uğruna fikir düzeyinde mücadelesini verdiğim, dış müdahalelere karşı milli bağımsızlığımızı, militarist vesayete karşı milli irademizi, fikir özgürlüğünü ve bu topraklardaki bin yıllık Türk –İslam medeniyetini ve kardeşliğimizi bir dava bilinciyle savunabileceğim bir fikir platformu oldu Bugün Gazetesi benim için. Yazdığım yazıların milletimden karşılığını, yankısını gördüğümde benim için daha fazla yazma şevki oluşmuştu…
 
Dünya ve Türkiye bu kadar hızlı değişirken, ortaya çıkan olaylar karşısında birlikte yola çıkanların, birçok benzer görüşü paylaşanların, bu uzun yolda farklılaşmaları, hatta birbirleriyle çelişen siyasal ve fikri tavır almaları anlaşılabilir bir şeydir. Bugün gazetesinde de buna benzer bir farklılaşmanın yaşandığına şahit olmak şaşırtıcı olmamalıdır.
 
Bugün Gazetesinin yönetimiyle, yaşanan son gelişmeler karşısında farklı tutum ve düşünceye sahip olduğumuz ortaya çıkmıştır. Bu durumun gazete yönetimince şahsıma bildirilmesi beni bu veda yazısını yazmaya götürmüştür.
 
Demokratik değerleri savunan milliyetçi bir siyaset anlayışına sahip birisi olarak, ülkeme ve tarihe karşı olan sorumluluğumu her zeminde demokrat bir tavrı kararlılıkla sürdürmeme bundan sonra da devam edeceğim. Bu vesileyle Bugün camiasına ve okuyucularıma Allaha ısmarladık diyorum.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com