AKP-Cemaat savaşının temeli Ağustos'ta atılmıştı!

AKP-Cemaat savaşının temeli Ağustos'ta atılmıştı!
Mehmet Baransu'nun 13 Ağustos tarihinde verdiği bir röportajda henüz ortada dershanelerin kapatıması tartışması dahi yokken bugün yaşanan krizin sinyallerini vermesi akılları karıştırdı.
Gazeteci Mehmet Baransu'nun Ağustos ayında İnternethaber sitesine verdiği röportaj, bugün yaşanan savaşın tüm ipuçlarını barındırıyor.
 
Mehmet Baransu, Cemaat ve AKP arasındaki savaşta, "MİT'in cemaate yönelik fişleme belgeleri de bu dönemde kamuoyuna yansıyabilir. Vatandaş perde arkasındaki gerilim ve savaşın hangi noktalara ulaştığını görebilir." demişti. 
 
İŞTE BARANSU'NUN O SÖZLERİ
 
"Hükümet ile Cemaatin bu yol ayrılığından karlı çıkacak olan kısa vadede hükümet olacak. Ancak Baransu'nun dediğine göre uzun vadede Cemaat karlı çıkan taraf olur. Zira eli temiz. Daha biz 10 yıllık iktidarın kirli işlerini bilmiyoruz. Bu dönemde kirli işler dökülebilir.. Yerel seçimler arefesinde bu kavga daha da büyürse bence Cemaat hükümetin kirli işlerini ifşa edebilir. Bu Tayyip Bey'in atacağı adımlara bağlı"
 
Baransu'nun bu açıklamaları yaptığı günlerde ortada henüz dershane kavgası da yoktu. Üstü örtülü bir gerilim yaşanıyordu. Ancak Baransu kesin ifadelerle MİT'in cemaate yönelik fişleme belgelerinin ortaya çıkacağını söylüyor. Dahası AKP'nin kirli işleri dökülecek diyerek bugünkü yolsuzluk operasyonunun işaretini veriyordu. 
 
Geçekten de Baransu'nun dediği oldu. Taraf gazetesi Fethullah Gülen cemaatinin takip edilmesini isteyen gizli MGK belgesini 28 Kasım'da yayınladı. Yolsuzluk operasyonunda deprem yaratan gözaltılar ise 17 Aralık tarihinde başladı.

Mehmet Baransu'nun o röportajına buradan ulaşabilirsiniz.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com