"AKP çöküşüne çare arıyor"

"AKP çöküşüne çare arıyor"
MHP'li Özcan Yeniçeri, Erdoğan'ın Kurtulmuş ile görüşmesini değerlendirdi.
MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş ile görüşmesini değerlendirirken, ''AKP gerileyişini ve çöküşünü önlemeye çalışıyor'' dedi. 
 
Yeniçeri, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Bosna-Hersek'in Srebrenitsa kentinde yapılan anma etkinliklerine katıldığını belirterek, izlenimleri anlattı. 
 
Akdeniz'de Türk Silahlı Kuvvetleri uçağının düşmesiyle ilgili yapılan her açıklamanın bir diğerini tekzip ettiğini belirten Yeniçeri, ''Eksik bilgi ve materyallerle yapılan açıklamalar da eksik olmaktadır'' dedi.
 
Yeniçeri, ''İktidar ve TSK'yı uluslararası ilişkilerde 'dene-yanıl' gibi acemi açıklamalardan, 'dost-düşman' gibi kesin hüküm koymaktan, 'koy-kaldır' gibi konjonktürel davranmaktan uzaklaşmaya çağırıyorum'' diye konuştu. 
 
"İdama karşıyım''
 
Bir gazetecinin, yeni anayasa yazımında ''basın özgürlünün sınırlandırılmasıyla ilgili teklif yapıldığına'' ilişkin haberleri anımsatması üzerine Yeniçeri, ''Olmayan özgürlüğün sınırlanması nasıl olur, ayrı bir tartışma konusu'' dedi. 
 
Yeniçeri, AKP'nin ''kendi icraatlarının eleştirilmesine sınırlama getirmeye çalıştığını'' öne sürdü. 
 
''HAS Parti ile AKP bütünleşmesine'' ilişkin ''AKP gerileyişini ve çöküşünü önlemeye çalışıyor'' ifadesini kullanan Yeniçeri, ''Sayın Kurtulmuş AKP'ye yaptığı eleştirilere ilişkin nasıl cevaplar verecek?'' diye sordu. 
 
Yeni anayasada MHP'nin de ''idam cezasını geri getirilmesini teklif ettiği''nin ifade edilmesi üzerine Yeniçeri, ''Terör suçlarında uygulanabilir ama bireysel olarak söylüyorum; ben idama karşıyım'' dedi. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com