AKP Cumhuriyet tarihinin en nezaketsiz partisi

AKP Cumhuriyet tarihinin en nezaketsiz partisi
CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, 'AKP Cumhuriyet tarihinin en nezaketsiz partisi' dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, demokrat bir iktidarın en temel özelliklerinden birinin hatalarından geri dönmek ve özür dilemek olduğunu belirterek, “AKP Cumhuriyet tarihinin en nezaketsiz partisidir” dedi. 

Toprak yaptığı yazılı açıklamada, AKP iktidarında Uludere’de 34 yurttaşın öldürüldüğünü, katillerin hala serbest olduğunu, Gezi direnişinde 5 kişinin öldürüldüğünü, 11 kişinin gözünü kaybettiğini, suçluların hala serbest olduğunu söyledi. 

Bunun gibi çok sayıda olay yaşandığını ve AKP iktidarının ne suçluları yakaladığını ne özür dilediğini ne de sorumluluklarını yerine getirdiğini iddia eden Toprak, şöyle dedi: 

“Bütün bunlara ek olarak hayatını kaybedenlere ve onların yakınlarına hakaret etti. Yetmedi bu olayların sorumlularını terfi ettirdi. 
AKP yöneticilerinin, milletvekillerinin, yandaş kalemşörlerinin ve yorumcularının, bu ülkede hakaret etmediği kimse kalmadı. Bir taraftan insanların ölümüne sebebiyet vermek, diğer yandan bunu sorgulayanları ve sorumluları bulun diyenleri aşağılamak cüretini gösteren bir parti demokrat olamaz. 11 yıllık AKP iktidarında bunca ölüm yaşanmışken, AKP’liler halka bunca hakaret etmişken tek bir özrün dilenmemiş olması, tek bir geri adımın atılmamış olması bu iktidarın niteliğini ortaya koymaktadır. AKP Cumhuriyet tarihinin en nezaketsiz partisidir. Ülkemizin büyük düşünürü Cemil Meriç’e göre medeniyet üslûp demektir. Buradan hareketle şunu söyleyebiliriz ki AKP medeniyetten nasiplenmemiştir. AKP demokratik değer ve düşünceden nasiplenmemiştir. AKP Anadolu’nun hoşgörüsünden nasiplenmemiştir. Türkiye’nin gerektiğinde özür dileme erdemine sahip, gerektiğinde geri adım atma cesaretine sahip bir iktidara ihtiyacı vardır.” (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com