AKP destekli Alevi katliamı Meclis gündemine taşındı!

AKP destekli Alevi katliamı Meclis gündemine taşındı!
O teröristlere yapılan yardım meclis gündeminde.CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz AKP'nin ipliğini pazara çıkardı

Suriye ile ilgili her geçen gün yeni bilgi ve belge gelmeye devam ediyor. Özellikle Türk Hükümeti’nin Suriye’deki terörist grupları; silah, para, eğitim gibi konularda desteklediği hem ulusal hem de uluslararası basın yayın organlarında sıkça gündeme gelmekte. Bu konu sıkça Meclis’te de tartışılmakta. Son örnek ise Hükümetin Yavuz Sultan Selim Tugayı’na yaptığı destek.

TOPALCA VE SOHTA KARDEŞLERİN DOSTLUĞU

CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz, kamuoyunun yakından tanıdığı Reyhanlı katliamının sorumlusu ve Adana’da ele geçirilen 953 havan mermisinin sahibi Heysem Topalca ile tugay komutanı Tarık Sohta ve Murat Sohta kardeşlerin ilişkisini Meclis gündemine taşıdı.

YAVUZ SULTAN SELİM TUGAYININ GÖREVİ ALEVİ TEMİZLİĞİ

Özgür Suriye Ordusu’na bağlı olarak etkinlik gösteren Yavuz Sultan Selim Tugayı, Suriye’de Lazkiye bölgesinde köylerde Alevi temizliği yapmakla kendini görevli sayıyor. Bu tugayın komutanlığını Tarık Sohta yapmakta. Sohta’nın ülkemiz sınırından elini kolunu sallayarak Suriye’ye geçtiği ve oradan geldiği ileri sürülüyor. Sohta kardeşlerin ülkemizden nasıl silah temin ettiğine dair yöntemler henüz aydınlatılabilmiş değil.

TOPALCA’NIN BULAŞTIĞI İŞLER

Özgündüz’ün önergesinin gerekçesi şöyle: “Heysem Topalca, Reyhanlı saldırısının arkasında olan isimlerden biri olarak anılmaktadır ki bu nedenle ifadesine dahi başvurulmamıştır. Alevi katliamcısı olarak da bilinen Topalca, geçtiğimiz günlerde Adana’da ele geçirilen 953 adet havan mermisinin sahibi olarak yakalanmış; ancak, sonrasında emniyet güçleri tarafından serbest bırakılmıştır. 5 Ağustos 2013 tarihinde Alevi köylerinin basılarak 1500 sivilin öldürülmesi eylemine katıldığı, köyleri yağmalayarak, ganimetleri Türkiye’ye getirerek sattığı iddia edilen Topalca’nın; ayrıca, 12 Ekim'de Türkiye sınırına yakın Alevi köylerinin basılarak, yakılmış köyde bulunan sivil vatandaşların bir kısmı saldırı anında kesilerek katledilmesi, bir kısmının ise rehin olarak alınması emrini verdiği belirtilmektedir. Tüm varlıkları yağmalanan ve köyleri yakılan Alevi kadın ve çocuklar kalkan olarak kullanılmış, daha sonra ise katledilerek toplu mezarlara gömülmüştü.

Alevi köylerine baskın yapan ve köyleri yağmalayanlar arasında Topalca ve adamlarının yer aldığı, tecavüzlere ve katliamlara katıldıkları ileri sürülmektedir. 1. Yavuz Sultan Selim Tugayı ve Topalca’nın Hatay ve İstanbul'un dışında Konya'da yakın temas halinde oldukları, cemaatler üzerinden lojistik destek aldıkları, kullandıkları ağır ve hafif nitelikli silahları Türkiye üzerinden temin ettikleri ileri sürülmektedir.”

ÖZGÜNDÜZ’ÜN YANIT BEKLEYEN SORULARI ŞÖYLE:

1.  Yavuz Sultan Selim Tugayı’nın ülkemizle olan bağlantıları nedir? Bu tugayın yöneticileri nasıl rahatlıkla sınırdan geçerek ülkemize girebilmektedir? Bu kişiler son birkaç yıl içinde ülkemize yasal yollardan girmişler midir? Bu kişiler ülkemizde nerelerde ikamet etmektedir? Bahsi geçen isimler Türk Emniyeti tarafından son zamanlarda gözaltına alınmış mıdır? Alınmış ise gerekçeleri nelerdir?

2.  Yavuz Sultan Selim Tugayı’nın Konya’da çeşitli gruplarla son günlerde artan ilişkisinin nedenleri konusunda çalışma yapmakta mısınız?

3.  Yavuz Sultan Selim Tugayı’nı desteklemenizin nedenleri nelerdir?

4.  Alevi katliamcısı olarak bilinen Heysem Topalca’ya Hükümetinizin destek vermesinin gerekçeleri nelerdir? Bu kişinin Milli İstihbarat Teşkilatı için çalıştığı iddiaları doğru mudur?

5.  Hatay Yayladağ’da televizyonlarca görüntülenecek kadar bilinen bir evde yaşayan, Adana’da yakalanan havan topu başlıklarının olduğu tırın şoförü tarafından ismi verilmesine rağmen, Topalca’nın yakalanmama nedenleri nelerdir?

6.  Topalca’nın Reyhanlı saldırısında parmağı olduğu iddiaları, bizzat olayın sanıklarınca belirtilmesine rağmen, ifadesine dahi başvurulmama nedenleri nelerdir?

7.  Topalca bugüne kadar kaç kez gözaltına alınmış ve serbest bırakılmıştır? Gözaltına alınma ve serbest bırakılma nedenleri nelerdir?

8.  Topalca, Adana’da ele geçirilen 953 adet havan mermisinin sahibi olarak yakalanmasından sonra neden serbest bırakılmıştır? Bu kişinin kendilerine nasıl silah ve lojistik desteği sağladığınızı anlatması üzerine Hükümetinizin uluslararası alanda zor durumda kalacağı nedeniyle serbest bırakıldığı iddiası doğru mudur?

9.  Topalca ve Sohta kardeşler şu an ülkemizde midir? Sürekli olarak Suriye’ye geçiş yapmaktalar mıdır?

10.  Topalca’nın yine rahatlıkla sınırdan geçerek Lazkiye’ye gittiği ve burada Suriye Hükümeti yanlılarınca yakalandığı iddiaları doğru mudur? (LAK)

Odatv

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com