AKP Erzurum milletvekili Fazilet Dağcı Çığlık ''Kadın Hakları ve Mikro Kredi' konferansına katıldı

AKP Erzurum milletvekili Fazilet Dağcı Çığlık ''Kadın Hakları ve Mikro Kredi' konferansına katıldı
AK Parti Erzurum Milletvekili Fazilet Dağcı Çığlık, mikro kredilerin mikro finans kuruluşları aracılığıyla verildiğini belirterek, Türkiye çapında kurulan mikro finans kuruluşunun 89

ERZURUM - AK Parti Erzurum Milletvekili Fazilet Dağcı Çığlık, mikro kredilerin mikro finans kuruluşları aracılığıyla verildiğini belirterek, Türkiye çapında kurulan mikro finans kuruluşunun 89. şubesinin Erzurum'da hizmet vereceğini müjdeledi.

Eğitim ve Meslek Edindirme Derneği tarafından, ''Kadın Hakları ve Mikro Kredi'' konferansı düzenlendi.

Çığlık, Nihat Kitapçı Göğüs Hastanesi toplantı salonunda düzenlenen konferansta yaptığı konuşmada, mikro kuruluşların finansal ihtiyaçların karşılanmasında önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

Çıglık, şunları kaydetti: “Ülkemizde mikro kuruluşlar aracılığıyla 5 milyon kişi mikro kredi kullanıyor. Mikro krediler, mikro finans kuruluşlar aracılığıyla veriliyor. Türkiye çapında kurulan mikro finans kuruluşunun 89. şubesi Erzurum'da hizmet verecek. Erzurum'da hizmet vermeye başlayacak. 100 liradan 100 bin liraya kadar kredi imkanı sağlanacak. Krediler istihdam ve üretim konusunda önemli gelişmeler sağlayacak. Kadınlarımız iş hayatına daha çok katılabilecek”

Çığlık, daha sonra AK Parti Erzurum Kadın Kollarını ziyaret ederek, kadın kolları üyeleriyle fikir alışverişinde bulundu.

AK Parti Erzurum Kadın Kolları Başkanı Hilal Demir, burada yaptığı konuşmada kadın sinerjisinin önemine değinerek, Çığlık'a ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

Her ay bir milletvekili ile istişare toplantısı düzenleyeceklerini belirten Demir, siyasette kadınların önemli bir yere sahip olduğunu ifade etti.
Daha sonra Erzurum Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret eden Çığlık, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ahmet Küçükler'den son çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.

Çığlık, belediye çalışmalarının kent vitrini açısından önemli olduğunu belirterek, kent meydanı yapım çalışmalarının Erzurum için önemli bir yenilik olduğunu söyledi.

Küçükler ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, radikal kararlarla kenti modern görünüme kavuşturma çalışmalarının devam ettiğini ifade etti.

Ziyarete katılan AK Parti Erzurum İl Başkan Yardımcısı Ebubekir Aydemir ise AK Parti hükümeti döneminde Erzurum'da önemli hizmetlere imza atıldığını belirterek, belediye çalışmalarıyla kentin modern vizyona kavuştuğunu ifade etti.

Çığlık, ziyaretlerin ardından esnaf ve ev ziyaretleri gerçekleştirerek vatandaşların sorunlarını dinledi.

Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com