AKP gençleri takip mi ediyor?

AKP gençleri takip mi ediyor?
Yerel seçimler yaklaşırken, AKP’nin seçim çalışmaları yine hukuksuzluklarla başladı. AKP İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Giyaseddin Gergin imzalı bir mektup, İstanbul’da yaşayan gençlere adreslerinde elden teslim edilerek gençlerden oy isteniyor.

Yerel seçimler yaklaşırken, AKP’nin seçim çalışmaları yine hukuksuzluklarla başladı. AKP İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Giyaseddin Gergin imzalı bir mektup, İstanbul’da yaşayan gençlere adreslerinde elden teslim edilerek gençlerden oy isteniyor. Ancak AKP’lilerin hangi evlerde gençlerin kaldığı bilgisine nereden ulaştığı ise merak konusu. Ulaştığımız AKP yetkilisi konuyla ilgili bilgisinin olmadığını belirtti. Mektubun ulaştığı gençler ise AKP'ye tepkili.

"OĞLUMA NEDEN MEKTUP VERİYORSUNUZ?"

AKP İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Giyaseddin Gergin'in imzasıyla gençlere yollanan mektupta, gençlerin oyunun çok önemli olduğu ve muhakkak oylarına sahip çıkması gerektiği söyleniyor. Dikkat çekici bir başka nokta ise, her mektubun üzerinde AKP'nin sitesine kayıt yaptırmak için kişiye özel ID numarası bulunması oldu. Bu numarayı girdiğinizde sistem sizi otomatik olarak kaydediyor.

Evine mektup giden İstanbul Üniversitesi 2. sınıf Hukuk öğrencisi Barış Koç’un annesi “Oğluma neden mektup veriyorsunuz?” sorusuna, mektubun tüm gençlere gönderildiği gibi tuhaf bir yanıt aldı. Ailenin mektubun yollandığı kişilerin nereden seçildiği ve adreslerinin nereden bulunduğu sorusuna ise yanıt veren olmadı.

Konuyla ilgili olarak aradığımız AKP Gençlik Kolları'na, listelerin neye göre ayrıştırıldığını, mektubun gönderileceği gençlerin bilgilerine nereden ulaşıldığını sorduk. Ancak ulaştığımız yetkili, tüm gençlere mektup götürdüklerini, bu bilgilere nasıl ulaştıklarını bilmediğini, yine de sorularımızı daha yetkili birine ileteceğini söyledi. Bu bilgilerin bir devlet kurumundan alındığını tahmin etmek ise güç değil.

"BİZ DE SPOR AYAKKABI İSTİYORUZ"

Mektubun “Tarz meselesi mi?” başlıklı bölümünde yazılanlar ise oldukça ilginç. AKP’nin bu paragrafta gençlerin üzerindeki gerici imajından kurtulmaya çalıştığı anlaşılıyor. Bu kısımda AKP için hiç bir tarzın sorun yaratmayacağı şu şekilde aktarılıyor: “Öncelikle giyim kuşamla ilgili herhangi bir kuralımız ya da tarifemiz yok. Hele hele bizim için takım elbise giymenin özel bir anlamı hiç yok. Aramızda bir nevi şifre değil yani. Genç olmanın spor ayakkabı gibi esneklik olduğunu biliyoruz, giyiyoruz. Herkes canı istediği gibi giyinir. Kimse takım elbise giyene, spor ayakkabıyla gelene, başını açana, başını örtene ‘Şu güzel ortamı bozuyorsun’ diyemez. “

"GENÇLERİN TÜM BİLGİLERİ ELLERİNDE"

Evine mektup gelen İstanbul Üniversitesi 2. sınıf Hukuk öğrencisi Barış Koç, mektup geldiğinde kendisinin evde olmadığını, annesinin gelenlere “Oğluma neden mektup getiriyorsunuz? Adını ve adresini nereden biliyorsunuz?” sorması üzerine AKP’lilerin mektubu tüm gençlere getirdiklerini, apartmanda kaç genç oturduğunu bildiklerini söylediklerini aktardı.

Barış Koç tepkisini şöyle dile getiriyor: “AKP nerede oturduğumuzu, ne yaptığımızı tüm bilgilerimizi biliyor. Bunları nereden elde ediyorlar? Kişinin özel tüm bilgilerini bilip insanları, fişliyorlar. Mektupta gençlerin önemli olduğu ve her yapmak istediğini yapması gerektiği, AKP döneminde barış süreci ve ekonominin iyiye gittiği belirtiliyor. Gençlerin çoğu işsizdir, ya da zor şartlarda saatlerce çalışmak zorunda bırakılmıştır. İş cinayetine kurban giden gençlerin sayısı ortadadır. Ekonomi iyiye gidiyorsa da bunun geçlere hiçbir yardımı olmamıştır. Gençlik en çok AKP döneminde cezalandırıldı, yasaklara uğradı, bastırılmaya çalışıldı. Gezi Parkı eylemlerinde 7 genci öldüren AKP'dir. AKP'nin bakanları, milletvekilleri, hangi üniversiteye gitse protesto ediliyor, bakanlar ve vekiller öğrenci olmayan sınıflarda konuşuyor. Gençlerin kızlı erkekli kalmasına bile yasaklamaya çalışan gerici zihniyet, nasıl olur da oylarımızı ister?”(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com