AKP Genel Başkanlığı'na sürpriz isim!

AKP Genel Başkanlığı'na sürpriz isim!
AKP'de tüm hesaplar Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olması yönünde yapılıyor, AKP'nin Genel Başkanlığı'nda ise herkesin gözü var.
AKP tüm hesaplar Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olması yönünde yapılıyor. Böyle bir durumda AKP Genel Başkanı'nın kim olacağı konusu 'AKP'yi böleceğe' benziyor. AKP'de milletvekillerinin çoğunlu mevcut Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü AKP Genel Başkanı olarak görmek isterken, Erdoğan'ın Gül'ü istemediği yerine Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nu getirmeyi düşündüğünü, Davutoğlu'nun yerine de Dışişleri Bakanı olarak MİT müsteşarı Hakan Fidan'nın olması yönünde çalışma yaptığı kulislerde yankılanıyor.
 
AKP'DE CEMAATLER DEVREDE
 
AKP'de sadece Gülen Cemaati'nin değil bir çok dini Cemaatlerin etkili olduğu biliniyor. Her Cemaat kendisine yakın ismin Genel Başkanı olması için çalışıyor. Hatta Genel Seçimlerde kendilerine tanınan, pazarlıklar sonucu alınan milletvekillerine de talimatlar verildiği, kulis ve isteklerin Erdoğan'a iletilmeye başladığı öğrenildi.
 
AKP'DE SÜRPRİZ GENEL BAŞKANI ADAYI
 
AKP'de bir diğer Genel Başkanlık için yarışan ismin Meclis Başkanı Cemil Çiçek olduğu öğrenildi. Zaten Cemil Çiçek'in AKP'de 40'a yakın milletvekilinin isminin kendisinin belirlediği, bu isimlerinde Cemil Çiçek'in sözünden çıkmadığı Parti içerisinden bilinen birşey.
 
Cemil Çiçek'in dün Marmaray Projesi'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada Ciçek'in AKP'nin Genel Başkanı olmak yolunda attığı önemli bir adım olarak yorumlanıyor. Çiçek'in bu konuşması Meclis Başkanı olarak değil AKP Genel Başkanı adayı olarak hazırlandığı iddia ediliyor. Cemil Çiçek'in Gülen Cemaati tarafından sevilmediği de komuoyu tarafından biliniyor.
 
AKP'de Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olması durumunda kimin genel başkan olacağı kestirilemezken, ileriki günlerde AKP'de büyük kopmların yaşanacağı bugünden görülebiliyor. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com