"AKP güdümlü füze gibi davranıyor"

"AKP güdümlü füze gibi davranıyor"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, Türkiye’nin kendisine sıcak para akışı sağlayan ülkelerin uydusu durumuna geldiğini belirterek, “AKP, Suriye’ye kilitlenmiş güdümlü bir füze gibi davranıyor” dedi.

Toprak, yaptığı yazılı açıklamada, NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen’in “Suriye’ye müdahale niyetimiz yok” sözlerinin, “Türkiye’nin Suriye politikası konusunda giderek yalnızlaştığını” ortaya koyduğunu kaydetti. Egemen devletlerin, önce AKP’ye “gaz vererek” Suriye konusunda cesaretlendirdiğini, uluslararası dengeler değişince de yeni bir yaklaşım içine girdiklerini öne süren Toprak, şunları ifade etti:

“AKP, Suriye’ye kilitlenmiş güdümlü bir füze gibi davranmaya devam ediyor. Güdümlü füzeler, fırlatıldıktan sonra hedefini bulması için yönlendirilen füzelerdir. AKP de aynen öyle yönlendirilmektedir. İpleri başkasının elinde olanlar, bağımsız dış politika izleyemezler.”

“TÜRKİYE, KENDİSİNE SICAK PARA AKIŞI SAĞLAYAN ÜLKELERİN UYDUSU DURUMUNA GELMİŞTİR”

Toprak, Türkiye’nin kendisine sıcak para akışı sağlayan ülkelerin uydusu durumuna geldiğini savunarak, “Egemen devletler ve onların Orta Doğu’daki finans destekçileri, yeni bir Orta Doğu yaratmaya çalışmaktadır. Bu durum Orta Doğu’da ve bütüm İslam coğrafyasında tarihi ayrışma, bölünme ve çatışma konularını yeniden gündeme getirecektir. Türkiye’nin Suriye konusundaki söylemi inandırıcı değildir. AKP iktidarda kalması için egemenlere hizmet etmesi gerektiğini biliyor. O yüzden Suriye’ye diş biliyor” dedi.(NSK)

Etiketler: , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com