AKP 'Gül'için diretiyor

AKP 'Gül'için diretiyor
Görev süresi Şubat ayında dolan TMSF Başkanı Şakir Ercan gül'ün yeniden seçilebilmeis için AKP'li vekiller dikkat çekici bir çaba harcıyor.Gül hakkında ortaya atılan iddialar ise dikkat çekici.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Şakir Ercan Gül'ün bir defa daha seçilebilmesi için AKP yoğun bir çaba sarfediyor. İlk olarak 20 Şubat 2012 tarihinde AKP Grup Başkanvekili Nurettin Canikli öncülüğünde 4+4+4 Yasası'na yapılan ilave ile Gül'ün göreve süresinin uzatılması gündemdeydi. Gül'ün görev süresi için AKP Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin 28 Şubat'ta kanun teklifi verdi. Bir diğer kanun teklifi ise 2 isan 2012'de AKP Şanlıurfa Milletvekili Abdülkerim Gök ve 6 AKP'li vekil tarafınfan verildi. Dördüncü kanun teklifi ise 4 Nisan 2012'de Uğur Aydemir ve bazı milletvekilleri tarafından verildi.

GÜL'LE İLGİLİ İDDİALAR

Gül'ün dayısı olduğu iddia edilen 'Kör Ali' lakaplı 'Ali Atalı'nın TMSF için iş takipçiliği yaptığı öne sürülüyor. Atalı TMSF'nin 1999'da el koyduğu ardından 260 milyon dolar değer biçtiği batık Yurtbank'ın sahibi Ali Avni Balkaner'e ait arazilerin satışında önemli rol oynuyor.

Atalı'nın kızı, Gül'ün de kuzeni olan Eda Atalı TMSF Strateji Geliştirme Dairesi'nde işe başlaması da yakınlarına tanıdığı ayrıcalıkları gözler önüne seriyor.

Gül'ün yakınlarına kıyağı bunlarla da sınırlı kalmıyor. TMSF'nin en önemli iştiraki RCT Varlık'a Genel Müdür olarak atanan isim yine Gül'ün akrabası Hamit Sarı.
(SRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com