"AKP gündemi değişrtirme derdinde"

"AKP gündemi değişrtirme derdinde"
CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili gündeme dair açıklamalar yaptı.

CHP'li Hasan Ören  AKP Grup önerisi aleyhinde mecliste yaptığı konuşmada ihtadırın yolsuzlukları ortaya çıkarma derdinde olmadığını iktidarın tek derdinin gündemi değiştirmek olduğunu söyledi.

AKP'NİN SEÇMENİ SİZDEN İZAHAT BEKLİYOR

Ören yolsuzluk operasyonunda ortaya çıkan fotoğradlardaki para kaslarını, paraları ve para sayma makinasını kastederek "Bu fotoğraflar gerçek değil. bunlar fotomantaj bu kasalar gerçekte yok, para sayma makineleri gerçekte yok deseydiniz seçmeniniz size inanacaktı. Ama bir hata yaptınız. Allah yukarıda elinizi kolunuzu bağladı. Deninizki Genel Müdürün evinde çil çil yeşil 4.5 milyon dolar kutuların içerisinde bulundu. Ama bulundu dediğiniz an o paraya kabul etmiş bulundunuz. Para kasaları var, para sayma makinesi var milyon dolarlar var ama... amayı dinlemiyor insanlar. Genel Müdürün evinde bu kadar paranın nasıl durduğunu izah etmek zorundasınız." dedi

"AKP YOLSUZLUĞUN ÖZERİNİ ÖRTME TELAŞI İÇİNDE"

Hasan Ören AKP'nin yolsuzlukla ilgili gerekli tedbiri almamasını eleştirdi ve AKP'nin yolsuzluğun özerini örtme telaşı içinde olduğunu belirtti.

"BİZDE BİLAL BİLAL DİYE 20 YIL KONUŞALIM MI?"

Ören; "20 yıldır İSKİ İSKİ marş haline getirdiniz. Şimdi bizde 20 yıl Bilal Bilal diye konuşalım mı? Anayasaya hepimiz yemin etmedik mi burda?Hukuk devleti olduğumuza yemin etmedik mi? Savcı hukuk devletinin Cumhuriyet Savcısı eğer bir tebligat çıkarıyor ise o tebligata Cumhurbaşkanı uyuyor Genelkurmay Başkanı uyuyor ise Bilal niye uymuyor?" dedi.(MUO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com