AKP Hakkında Şok İddia!

AKP Hakkında Şok İddia!
Ağca'nın bir süre sonra ilk olarak devlet kanalı TRT'de programa katılması bazı kesimler tarafından AK Parti'nin 2011 seçimleri öncesinde bir psikolojik girişim olduğu kaydediliyor...

Milliyet Gazetesi Genel yayın Yönetmeni Abdi İpekçi'nin katili ve Papa Suikastı'nın tetikçisi Mehmet Ali Ağca ilk kez bir televizyon kanalına katılmış, Türkiye ve Dünya gündeminde geniş yer tutan Papa suikastine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu.

www.sonsayfa.com 'un özel haberine göre Ağca'nın bir süre sonra ilk olarak devlet kanalı TRT'de programa katılması bazı kesimler tarafından AK Parti'nin 2011 seçimleri öncesinde bir psikolojik girişim olduğu kaydediliyor.

AK PARTİ PROJESİ Mİ?

Türkiye ve dünya gündeminin yakından ilgilendiği Ağca'nın TRT Haber'de Rıdvan Memi'nin hazırlayıp sunduğu Kozmik Oda programına katılması MHP'li üst düzey yöneticilerin farklı yorumlar yapmasına sebep oldu. MHP'de görüşünü aldığımız birçok yönetici; Ağca'nın TRT'ye çıkma olayını, AK Parti ve Gladyo, Gladyonun geçmişte kullandığı eski MHP kökenli tetikçileri Ergenekon sürecinde de kullanmak istediğini kaydediyor. MHP yöneticileri AK Parti'nin önümüzdeki günlerde kapsamlı bir psikolojik operasyona başlayacakları duyumunu aldıklarını da sözlerine ekliyor.

“DİĞER PARTİLİLER DE RAHATSIZ”

Ağca'nın TRT'ye çıkarılması olayından sonra gündemden düşmeyen TRT'nin bu olayı savunması ise sadece MHP'lileri değil, birçok farklı partilerde siyaset yapan siyasetçileri da şaşırtıyor. TRT'nin yaptığı yayının her kesimden itiraz ve eleştiri yapılmasına rağmen Ağca mülakatını hala önemli bir gazetecilik başarısı olarak savunulmasının bu psikolojik hareketin bir başlangıcı olduğu kaydediliyor.

“İLETİŞİM UZMANLARI YANLIŞ DİYOR”

Sadece siyasiler değil, medya çevresinden de iletişim uzmanları Ağca'nın TRT'ye çıkarılmasının hem mesleki/teknik hem de siyasi ve vicdani açıdan bir katili televizyona kahraman olarak çıkarmanın etik olmadığı görüşünü savunuyorlar. AK Parti hükümetinin Kültür Bakanı Ertuğrul Günay'ında böyle bir mülakatın yapılmasına ve yayınlanmasına şiddetle karşı çıkması ve diğer AK Partililerden ses çıkmaması ise olayın farklı bir boyuta taşındığı ileri sürülüyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com