AKP hakkında şok iddia!

AKP hakkında şok iddia!
'AKP'liler sokağa inecek!'
İddiayı dile getiren Başbakan Erdoğan'ın eski basın sözcüsü Akif Beki... İktidara yakınlığı ile bilinen Beki canlı yayında bu açıklamayı yaptı.
 
AKP'LİLER SOKAĞA YIĞILACAK
 
Aslı Aydıntaşbaş: Benim korkum Türkiye'de bundan sonraki aşama AKP'lilerin sokağa yığılması. Sokağa yığılmak da derken, Hükümetin çatışmacı bir üslupla yapacağını düşünmüyorum. İzmir'den görüntüler var, Hükümetin böyle bir şeye gerek duyacağını sanmıyorum. Elinde polis gücü var. Neden eli sopalı adamlara ihtiyacı olsun. Ama büyük kitlesel gösteriler filan olacak diye düşünüyorum. Pazar'dan itibaren bunun yapılacağını düşünüyorum.
 
Akif Beki: Şimdi ben de şunu söyleyeyim.
 
Aslı Aydıntaşbaş: Bu da siyasi kriz demektir. 
 
Akif Beki: Başbakan aşırı abanma ve nahoş görüntüler çıkan eylemler, küfürler, hakaretler bir ters sonuç üretecek bir reaksiyon doğuracak. Kendi kitlesi de Erdoğan'a sahip çıkmak için kendiliğinden…
 
SPONTANE BİR EYLEM OLMAYACAK 
 
Aslı Aydıntaşbaş: Kendiliğinden olmayacak da yapacaklar.
 
Akif Beki: Yok yok, ben söyleyeyim sana ne zaman kendiliğinden olacağını da söyleyeyim. Erdoğan'ın dönüşünde, havaalanına karşılamaya gidecekler. Bunu önleyecek mi yoksa izin verecek mi parti yönetimi buna karar verecek.
 
TEŞKİLATLARDA BÖYLE BİR HAZIRLIK VAR
 
Aslı Aydıntaşbaş: Teşkilatlarda böyle bir hazırlık var zaten. Bu spontone bir muhabbet değil. Bir parti organizasyonu olacak. Bunda da bir sakınca  yok ayrıca.
 
Akif Beki: Adına ne dersen de. Demek istediğim şu, sonuçta Erdoğan'ın da bir kitlesi var. Onların iktidarın hatalarını görmesini sağlamak varken, bu kitleyi, hakaretlerle filan iktidara sahip çıkmasına neden olmak eylemin amacına hizmet etmiyor. (BCK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com