AKP Hangi Gazetelere Reklam Vermedi?

AKP Hangi Gazetelere Reklam Vermedi?
AKP 12 Haziran seçim kampanyası reklamını hazırladı. Seçim kampanyası için hazırlanan reklamlar hangi gazetelere verilmedi?..

AKP'nin seçim kampanyası için hazırladığı reklam tüm gazetelere verilirken, Taraf, Sözcü ve Cumhuriyet gazetelerine ambargo uygulandı.

İşte gerekçeler…

TARAF, BAŞBAKAN'LA KAPIŞTI REKLAM AMBARGOSU YEDİ!
Ergenekon süreciyle başlayan dostluk bir dönem Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Ahmet Altan arasında sıkı bir ilişki doğurmuştu. Fakat Türkiye'de yaşanan bazı olumsuz gelişmelere Taraf gazetesinin sessiz kalmaması ve özellikle Ahmet Altan'ın kaleme aldığı 'Erdoğan ve Kof Kabadayılık' başlıklı yazısından sonra aralarına kara kedi girdi.

Ahmet Altan'ın Başbakan Erdoğan'la ilgili “Bu mu senin adamlığın, bu mu senin delikanlılığın? Utanmadan sahipsiz bir sanatçıdan paye toplamaya çalışıyorsun!” köşe yazısı üzerine Erdoğan, Altan hakkında 50 bin TL'lik dava açtı ve suç duyurunda bulundu.

Açılan dava dilekçesinde, Altan'ın kaleme aldığı yazıda Erdoğan'ın şahsiyet haklarına saldırı kastıyla fevkalade ağır hakaretlerde bulunulduğu savunuluyordu.

CUMHURİYET GAZETESİNE BAŞBAKAN AMBARGOSU
Cumhuriyet gazetesi de seçim kampanyası ile ilgili reklamı alamayan gazetelerden bir tanesi. Hükümetin Ergenekon ile ilgili operasyonlarını sert bir dille eleştiren Cumhuriyet gazetesi Ankara Temsilci Mustafa Balbay'ın Ergenekon'dan tutuklanarak cezaevine konması taraflar arasındaki bardağı taşıran son nokta olmuştu.

SÖZCÜ GAZETESİNE DE AMBARGO KONDU
Hükümetle yıldızı barışık olmayan diğer bir gazete ise Sözcü. Sözcü gazetesi AKP'nin seçim kampanyası ile ilgili hazırladığı reklamı alamayan gazetelerden. Hükümetle, özelliklede Başbakan Erdoğan'la ilgili sert manşetler atan ve her fırsatta Erdoğan'a yönelik olarak muhalefetini sürdüren Sözcü gazetesi, AKP'nin seçim reklamı ile ilgili ambargoya takıldı.

medyaradar
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com