'AKP her zamanki gibi çark etti'

'AKP her zamanki gibi çark etti'
Kılıçdaroğlu: "Tutuklu milletvekilleri için oturduk bir protokol imzaladık ama..."

CHP lideri söyle konuştu:

"Bizim temel hedefimiz şuydu ki, bunu “demokrasi deklarasyonu” açıklamamızda da belirttik. Milletvekillerinin parlamentoda bulunmalarına yönelik “eğer bir irade sergilenirse biz gelip yemin ederiz” dedik. Oturduk bir protokol imzaladık, o protokolde de var. Ama AKP her zamanki gibi çark etti. Gereğini yerine maalesef getirmedi.

Türkiye de buna “evet” dedi. Biz AKP'nin bu kararını eleştiriyoruz.

Türkiye NATO üyesi ve NATO kararları doğrultusunda davranmak zorunda.
Hayır. AKP “hayır” derse gelmeyecek. Talep eden hükümet. Bir başka iktidar olsa onu talep etmeyecektir ve gelmeyecektir.

ODTÜ, birçok gerçeği ortaya çıkarttı. Birinci gerçek şuydu, biliniyordu ve pekişti. Recep Tayyip Erdoğan, eleştirilere tahammül edemiyor. İkinci gerçek, hükümet güvenlik güçlerini orantısız güç kullanmaya mecbur ediyor. Üçüncü bir gerçek, gençlere her ne kadar “siyasetle ilgilenmiyorlar” diye zaman zaman eleştiri yapılsa da gençler kendi ülkelerinin çıkarları söz konusu olduğu zaman tepkilerini verebiliyorlar. Dördüncü gerçekse gerçek anlamda bilim insanı olan, gerçek anlamda demokrat ve özgür olan bilim insanları, bunlar öğrencilerin yaptığı, gösterdiği tepkileri bir üniversitede olağan tepki olarak görüyorlar. Tıpkı, diğer çağdaş ülkelerde olduğu gibi. Kendisini bilime üniversiteye değil, iktidara adamış olan rektörlerin Recep Tayyip Erdoğan'ın söyleminden sonra onun söylemini tekrar eden hoca kimliğini çıkardılar ortaya. Bu da bizim bilim dünyamız açısından övüneceğimiz bir tablo değil."
(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com