"AKP, hukuku rafa kaldırdı"

"AKP, hukuku rafa kaldırdı"
CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar, özelleştirme işlemleri ile ilgili yargı kararları konusunda Bakanlar Kurulu’na yetki verilmesinin Anayasa’nın ve hukuk devleti ilkesinin “rafa kaldırılması” olduğunu belirterek, “Özelleştirme hukukun işlemediği bir al

Yazılı bir açıklama yapan CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar, “Artık özelleştirmelerde hukuk işlemeyecektir” dedi. Acar, şunları kaydetti:

“Anayasa ve hukuk devleti ilkesi rafa kaldırılmıştır. Artık Türkiye’de adalet ve yargılama AKP’nin iznine bağlıdır. Adli olaylarda yargılama artık AKP’nin iznine bağlıdır. İdari işlemlerde mahkeme kararları artık AKP’nin iznine bağlıdır. Kuvvetler ayrılığı ilkesi yok edilmiştir. Böyle bir hukuk devleti olmaz. Böyle uygulamalar bırakın hukuk devletini, Katar Emirliği’nde de olmaz, şeyhliklerde de olmaz. Türkiye adım adım totaliter bir rejime doğru götürülüyor. Yapılan düzenlemeler, bunun adımlarıdır. Yarın başka konularda da mahkeme kararlarının uygulanmayacağına ilişkin kanun çıkmayacağının bir garantisi var mı? Hukuk devleti yok sayıldığında bunun teminatı kalmaz.” (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com