AKP Hükümeti derhal istifa etmeli!

AKP Hükümeti derhal istifa etmeli!
CHP'li Aytuğ Atıcı, AKP Hükümeti’nin “Türkiye’yi düşürdüğü durumun” asla kabul edilemeyeceğini belirtti

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, AKP Hükümeti’nin “Türkiye’yi düşürdüğü durumun” asla kabul edilemeyeceğini belirterek, Hükümetin istifa etmesini gerektiren bundan daha ağır bir durum olamaz. AKP Hükümeti ülkemize daha fazla zarar vermeden derhal istifa etmelidir dedi.

Atıcı, yaptığı açıklamada, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in, CHP’nin 30 Ocak 2013’te verdiği “kara para aklanması” konulu soru önergesine, Mali Suçları Araştırma Kurulu’nun (MASAK) takip ettiği 38 şüpheli altın mevduat işlemi olduğunu; ancak yasal engeller nedeniyle diğer sorulara cevap veremeyeceğini” söylediğini anımsattı. AKP Hükümeti’nin Türkiye’ye daha fazla zarar vermeden derhal istifa etmesi gerektiğini vurgulayan Atıcı, şunları ifade etti:

“Öte yandan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugünlerde ortaya çıkan yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun 14 aylık bir izleme ve çalışma sonrasında ortaya çıktığını ifade etmiştir. Maliye Bakanı’nın önergemize verdiği cevapta belirttiği şüpheli işlemlerle, bugünlerde Türkiye’yi sarsan yolsuzluk ve rüşvet operasyonu çalışmaları aynı döneme denk gelmektedir. Bu durumda yukarıda bahsedilen 38 şüpheli altın mevduatı işlemleri arasında bugünlerde patlak veren yolsuzluk iddiaları arasında bir ilişki olabileceğini düşünmekteyiz.

Hiçbir uyarımızı dikkate almayan AKP Hükümeti’nin ülkemizi düşürdüğü durum asla kabul edilemez. Hükümetin istifa etmesini gerektiren bundan daha ağır bir durum olamaz.”  (LAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com