AKP Hükümeti ile her yer şaibe altında!

AKP Hükümeti ile her yer şaibe altında!
AKP Hükümeti’ne TCDD’ye yapılan bağışların nerelere ve ne amaçla harcandığı soruları soruldu

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) da Meclis gündemindeki yerini aldı.

AKP Hükümeti’ne TCDD’ye yapılan bağışların nerelere ve ne amaçla harcandığı soruları soruldu.

TBMM Başkanlığı’na Başbakan Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu soru önergesinde şöyle dedi:“-Yüksek Hızlı Tren Projesi kapsamında projenin başlangıcından itibaren TCDD tarafından hangi firmaya ne kadar ödeme yapılmıştır?

-TCDD tarafından Sigma İnşaat A.Ş.’ye Eskişehir–İnönü altyapı işlerinde dolgularda kullanılan ariyet ocağı malzemesinin nakliyesi için ödenen 4 milyon 314 bin 881 TL. tutarındaki ödemenin fazladan yapıldığı iddiası doğru mudur?

-Sigma İnşaat A.Ş.’ye 4 Milyon 318 bin 881 TL tutarında fazla ödeme yapılmasında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve TCDD yetkililerinden hangilerinin sorumlulukları bulunmaktadır?-Fazladan yapılan ödemenin tazmini için gerekli yasal işlemler başlatılmış mıdır?

-Sorumlulukları bulunan yetkililer görevden el çektirilmişler midir ve haklarında savcılıklara suç duyurularında bulunulmuş mudur?

-Sigma İnşaat A.Ş. tarafından ihale öncesi ve sonrasında TCDD Vakfı’na bağış yapılmış mıdır? Yapılmışsa eğer, yapılan bağışların toplam tutarları ne kadardır?-TCDD’ye 2003-2013 yılları arasında bağışta bulunan kişi ve firmalar hangileridir?

-TCDD’ye yapılan bağışlar hangi hizmetler için kullanılmıştır?”  (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com