"AKP hükümeti Türkiye'yi içinden çıkılmaz bir hale soktu"

"AKP hükümeti Türkiye'yi içinden çıkılmaz bir hale soktu"
CHP Kütahya gençlik kolları il başkanı İbrahim Öztürk, AKP Hükümetinin 5 aydır Türkiye’yi sözde çözüm süreci diye içine soktuğu süreci değerlendiren bir açıklama yaptı.
Öztürk, 5 ay önce halka hiç açıklama gereği duyulmadan kapalı bir şekilde İmralı görüşmeleri ile başlatılan süreç boyunca ne muhalefet partilerin ne de halkın çığlıklarını dikkate aldıklarını   ve başlattıkları sözde çözüm sürecinin sonuçlarının neler getireceğini aslında kendileri de bilmedikleri için top kendi ellerinde patlamasın diye komisyon kurduklarını söyledi. 
 
Öztürk açıklamasına şöyle devam etti:
 
“Kurdukları komisyonun akil olmayan akil adamları gittikleri her yerden tepki aldı.  Yaşanılan gezi olaylarında halkın zulümlere karşı artık sabrının kalmadığının çok iyi farkında olmalarına rağmen kendi menfaatleri doğrultusunda ilerleyebilmek için bunu göz ardı edip süreci baltalıyorlar dediler. Şimdi eli kanlı terör lideri apo oturduğu yerden tüm ülkeyi yönetiyor. Apo binlerce askerimizi şehit eden bu ülkeyi bölmek isteyen bir terörist midir? Yoksa bu devletin müttefiki midir? Sanıyorum ki Apo’nun gerçek kimliği unutulmuş olsa gerek ki İmralı’ da basın toplantısı isteyebiliyor.  Bu istemlerde bulunabilme rahatlığını acaba nerden alıyor?  Apo yattığı yerden emirler yağdırırken onun askerleri de dağdan inip şehirlerde rüzgâr estirmeye devam ediyor. Kendi özel timlerini kurup yollarda araç durduruyorlar, kendi maliyelerini kurup vergiler topluyorlar. Hem de bir devlet kurumu gibi kamu binası yapandan %10, karakol yapandan %30 haraç alıyorlar. Adına da vergi diyorlar. Halka kan kusturuyorlar. Türkiye üniter bir devlet olmasına rağmen ve bu ülkeyi bir koalisyon hükümeti yönetmemesine rağmen hükümet ülkede yaptırımlarıyla çift başlılık gösteriyor. Hükümetin sözde çözüm süreci dâhilinde yaşanılan tüm olaylara karşı verdiği tepkilerde, söylediği söylemlerde çelişki arz etmektedir. Tutumlarında ki istikrarsızlık ülkeyi daha da çıkılmaz bir hale sürüklerken aynı zaman da kendi içlerinde de çatlaklara neden olmaktadır. AKP Kütahya milletvekili ve Dışişleri Komisyonu üyesi İdris Bal’ın yaptığı açıklamada da dile getirdiği gibi sorun Kürtlük, Türklük, Araplık meselesi değildir. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak hiçbir zaman objektif bir milliyetçilik tutumunda bulunmadık. Sayın başbakan gibi söylemlerle veya yaptırımlarla ötekileştirme politikası izleyip daha sonra da birleştirici politika izliyoruz diyerek çelişkilere düşmedik. Tek bir ırkın ya da mezhebin menfaatleri doğrultusunda politika izlemedik. Biz sübjektif bir milliyetçilik anlayışıyla herkesi kucakladık. 
 
Ve Kütahya milletvekili İdris Bal’ın izlediği politikayla partisinin izlediği politika şu süreç de de çok farklı olmuştur. Sayın Bal açıklamalarında süreç ile ilgili kaygılarını dile getirirken partisinin bu tutumunu eleştirmiş. Türkiye’nin geleceğiyle ilgili tedirginliklerini terör örgütünü kucaklamanın sakıncalı olduğunu söyleyerek dile getirmiştir. İktidar partisi içerisinde yaşanılan bu çatlaklık Türkiye geleceği için sinyal çağrıları vermekte ve tehlike arz etmektedir. Bu çatlaklığa neden olan İdris Bal’ın söylemlerini Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı sayın Kılıçdaroğlu’da, milletvekilleri de il ilçe ve gençlik örgütleri de aylardır dile getirmektedir. Fakat AKP hükümeti ana muhalefet partisinin en üst kademesinden en alt kademesine kadar bir bütün şekilde verdiği tepkilerin hiç birine kulak asmamıştır. Ama Sayın Bal’ın yaptığı açıklama yeniden göstermektedir ki iktidar partisinin izlediği her politikada olduğu gibi bu politikada da yine dönüp dolaşıp Cumhuriyet Halk Partisi’nin lafına elmiştir. Yani sözde çözüm süreçleri kendi içlerinde çözülmelere yol açmıştır.”
 
Öztürk ayrıca İktidar partisi Türkiye Cumhuriyeti’nin sosyal bir hukuk devleti olduğunu her zaman unutup adaletten uzak tavırlar içerisinde tiranlık oyunları oynamaya çalıştığı için ana muhalefet partisinin görüşlerini almadığını ifade etti.
 
Öztürk son olarak, “Biz bu süreç için kredi veriyoruz dediğimizde sizin vereceğiniz krediye ihtiyacımız yok diyen AKP hükümeti işine gelmeyince CHP süreci baltalıyor barış istemiyor deme yüzsüzlüğünde de bulunmuştur. Son olarak Yüce Türk ulusu ve CHP Türkiye üzerinde oynanan bu oyunları elbette bozacaktır.” şeklinde konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com