“AKP hükümetinde bakan değiştikçe sınavlarda değişiyor”

“AKP hükümetinde bakan değiştikçe sınavlarda değişiyor”
CHP Merkez İlçe Başkanı Cemal Gül, AKP hükumetinin Kamu Kurum ve Kuruluşlarında “yazılı sınavlardaki” barajı bir yerde hiç sayarak yapmış olduğu unvan değişikliklerini eleştirdi.
Gül, bundan böyle Kamu Kurum ve Kuruluşlarında yapmış olduğu görevde yükselme yönetmeliğini değiştiren AKP hükumeti “yazılı sınavlardaki” barajı bir yerde hiç sayarak  belli bir süre alt   görevlerde çalışan bir memurun, boşalan bir üst kademeye gelebilmesi için Yükselme sınavlarını formalite olarak ,sözlü sınavlarını baz alacak şekilde  dizayn ederek ,görevde yükselmenin ve liyakatin tamamen ortadan kaldırarak yandaş kadroların önündeki yasal engelleri de  kendi isteği doğrultusunda aşmaya başardığını söyledi.
 
Gül şöyle devam etti:
 
“Hükumet,”Kamu Kurum ve Kuruluşlarında görevde yükselme Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmelikte” “Liyakati” tamamen ortadan kaldıran kapsamlı değişiklikler yaparak, buna göre “İlçe İdare Şube Başkanları” ile aynı düzeyde diğer görevlilerin atanmasında görevde yükselme yönetmeliği yeni hükümleri Buna göre, Yönetmelikte yapılan değişiklik yazılı sınavın yüz tam puan üzerinden değerlendirileceği, ancak puan şartı kaldırılarak başarı puanının kaç puan olması ve belirlenmesi yetkisini kurumlara bırakarak , kendi kadrolarını sözlü sınav ile istedikleri gibi dizayn edeceklerdir.
 
Eskiden Hükumetler değiştikçe sınav sistemleri de değişiyordu. Oysa AKP Hükumetinde Bakan değiştikçe sınavlarda değişmekte.”
 
 
Gül, AKP Hükumetinin ağzından hiç düşürmediği,hakkın,hukukun,adaletin ve de kul hakkının neresinde diye sordu. (SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com