"AKP hükümetini yıkmak istiyorum"

"AKP hükümetini yıkmak istiyorum"
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce AKP Hükümetini ağır ifadelerle eleştirdi.
Amasya'da partisinin aday tanıtım toplantısında konuşan CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce çarpıcı açıklmalarda bulundu. Türk Bayrağı'na sahip çıkılması gerektiğini belirten Muharrem İnce "Bu toprakları böldürtmeyelim. Bu ülkenin bayrağını indirtmeyelim. Bugün çıkmış bir AKP yalakası 'Türk ırkı yoktur' diyor. Bu AKP bir 10 sene daha iktidarda kalırsa bilin ki bayrak da tartışmaya açılacak. İstiklal Marşı da tartışmaya açılacak. Bunlar 2004'de getirdikleri kanunla TÜBİTAK'I ele geçirme operasyonu yapıldı. Biz 'bunlar buraya kendi adamlarını yerleştirecekler' dedik. Sonra adli tıp kanunu getirildi. Meğer bunlar bizim düşündüğümüz gibi değilmiş. Biz safmışız. Bunların dertleri, insanları ileride balyoz, ergenekon diyerek hapse attıklarında bilirkişi kim olacak, elbette adli tıp ve TÜBİTAK. Bunlar önce buraları ele geçirmişler ki sahte belgelerle insanları hapiste tutabilsinler. Bu plana Tayip Erdoğan'ın, Abdullah Gül'ün, Bülent Arınç'ın zekaları yetmez. Bu plan proje uluslararası bir plan." dedi.
 
Sınavlardaki yolsuzluk, kopya skandalları hakkında konuşan İnce her sınavda hırsızlık olduğunu buyüzden de ÖSYM'ye artık güvenin kalmadığını sordu.
 
KENDİ MEKKE'DE OY KULLANIYOR TBMM'DE
 
İnce AKP'li vekillerin yaptıklarını "Bunlar öyle mübarek adamlar ki, bir gün mecliste oylama yapılırken bazı milletvekillerinin orada olup olmadığını sordum. Oylamada imzaları vardı. Adamlar o gün Mekke'de tavaf ediyorlarmış. O zaman bu adamlar evliya değil de nedir? Mekke'de tavaf ederken mecliste de oy kullanıyorsa bu adamlar evliyadan başka bir şey değildir. Bunlar insanı dinden soğutacak. Müslümanlar Türkiye'de 2'ye ayrıldılar. Biri bizim gibi galübeladan beri Müslüman olanlar, bir de Tayyip'den den sonra Müslüman olanlar." ifadeleri ile açıkladı.
 
MGK'NIN CEMAATİ BİTİRME KARARI
 
2004 yılında Milli Güvenlik Kurulu'nda alınan 'cemaati bitirme kararı'na da değinen Muharrem İnce, "Birisi diyor ki 'ben o gün meclis başkanıydım ben imzalamadım.' Öbürü diyor ki 'imzaladık ama kıs kıs da güldük, gereğini yapmadık.' Biri de çıkıp diyor ki 'onlar gizli belgelerdir gazetede nasıl yayınlanır.' Be vicdansız, sana suikast yapılacak diye sen devletin gizli kasasına girmedin mi ? Orası devletin gizli kasası değil de bakkal dükkanı mıydı?" diye sordu.
 
'HÜKÜMETİ YIPRATMAK DEĞİL, YIKMAK İSTİYORUM'
 
Hakkında meclise verilen tezkerelere artık aldırmadığını, fakat savcıların verdiği son tezkereye bozulduğunu belirten İnce savcılara da şöyle seslendi:
 
"50 yaşındayım. Bir 50 sene daha yaşayamayacağıma göre 50 gün yaşarım adam gibi yaşarım. Dik yaşarım. Savcılar bana fezleke göndermişler. Hükümeti yıpratıcı konuşma yapıyor diye. O savcıya çok teessüf ederim. Ben hükümeti yıpratıcı konuşma yapmadım. Ben hükümeti yıpratmak da istemiyorum. Adam gibi yaz savcı, adam gibi. Ben hükümeti yıpratmak istemiyorum yıkmak istiyorum."
 
'BUNLARIN SONU İYİ BİTMEYECEK'
 
AKP hükümetinin sonunun iyi bitmeyeceğini ve bu konuda garanti verdiğini belirten Muharrem İnce, sözlerine şöyle devam etti:
"Sonu kötü olacak. Eğer tarih doğruysa, hukuk doğruysa, okuduklarımız doğruysa bunların sonu kötü olacak. Hüsnü Mübarek'in sonu kafeste bitti. Hitler'in sonu nerede bitti? Saddam'ın sonu nerede bitti? Bütün diktatörlerin sonu nerede bitti buna herkes iyi baksın. Bunun sonu da iyi olmayacak." dedi. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com