"AKP iç barışı da iş barışını da bozmuştur"

"AKP iç barışı da iş barışını da bozmuştur"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, "AKP bugün Türkiye'yi asgari ücret ve askeri düzen içinde yönetiyor. AKP iç barışı bozduğu gibi iş barışını da bozmuştur" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, "AKP bugün Türkiye'yi asgari ücret ve askeri düzen içinde yönetiyor. AKP iç barışı bozduğu gibi iş barışını da bozmuştur" dedi.

Toprak, Malatya gezisi sonrasında yaptığı açıklamada, CHP olarak iş dünyasının sorunlarını tespit etmek ve bu sorunlara çözüm üretmek için İş Dünyası Diyalog ve Dayanışma Birimi kurduklarını belirterek, "İlk ziyaretimizi Bursa'da iş dünyasının yoğun katılımı ile gerçekleştirdikten sonra ikinci buluşmamızı aynı yoğunlukta bir katılımla Malatya'da gerçekleştirdik. Bu iki önemli ve tarihi buluşmada hem sanayicilerimiz, oda başkanlarımız ve iş dünyasının temsilcileriyle görüştük hem de çalışanlarla bir araya gelip dertlerini dinledik" dedi.
Bu çalışmaları aralıksız sürdüreceklerine dikkat çeken Toprak, şöyle dedi:

"Ancak yaptığımız çalışmalarda gördük ki AKP çalışanlara asgari ücret düzeni içinde yokluğa mahkum ederken, üretenleri de askeri bir baskıyla sindirmiş ve korkutmuştur. Çalışanlar geçinemediklerini ve açlık, yokluk ve sefaletle mücadele ettiklerini haykırmaktayken, üretenler hükümetin baskısını, yapılan zamları ve üretimin önündeki ciddi engelleri dile getirmektedirler.

Türkiye'yi kamplara ayıran, ayrıştıran AKP iç barışımızı bozduğu gibi iş barışını da bozmuştur. Türkiye'de hem iç barışı sağlayacak hem de iş barışı sağlayacak olan tek parti Cumhuriyet Halk Partisi'dir."   (EAK)

Etiketler: , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com