'AKP iktidarının sonu yaklaştı'

'AKP iktidarının sonu yaklaştı'
Başbakan Erdoğan'ın son zamanlardaki tavrının nedenini açıkladı.
CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner Başbakan Erdoğan'ın son zamanlardaki tavrının nedenini “İktidarının sonuna doğru yaklaştığının farkında olan Başbakan, toplumsal kutuplaşma ve gerginlikten siyasi rant devşireceğini umduğundan olsa gerek, sorumlu bir devlet adamı gibi hareket etmek yerine, sürekli olarak bu kutuplaşmayı ve gerilimi körükleyen bir dil kullanıyor” şeklinde belirtti.
 
'ERDOĞAN'IN GÖZÜNÜ İKTİDAR HIRSI BÜRÜMÜŞ!'
 
Erdoğan'ın dilinin 'barış' için tehlikeli olduğunu vurgulayan ilhan Cihaner  "Sorumlu bir devlet adamı gibi hareket etmek yerine, sürekli olarak bu kutuplaşmayı ve gerilimi körükleyen bir dil kullanıyor. Bu dilin iç barış için ne kadar büyük bir tehdit olduğunu fark edemeyecek kadar gözünü iktidar hırsı bürümüş olan Başbakan, yurttaşların bir bölümünü diğerlerinin gözünde bir tehdit, bir tehlike gibi göstermekten, iç barışın temellerini dinamitleyecek bir üslupla konuşmaktan hiçbir şekilde çekinmiyor." dedi.
 
ERDOĞAN GEORGE BUSH'TAN İLHAM ALIYOR
 
Erdoğan'ın ötekileştirme politikalarına değinen Cihaner "Kendisi gibi olmayan, kendisi gibi düşünmeyen, kendisi gibi yaşamayan herkesi dışlayan, ötekileştiren, düşmanlaştıran bu dil, aynı zamanda her türlü muhalif unsuru ‘terörist’ kategorisine yerleştiriyor ve adeta George Bush’tan ilham alarak 'ya bizdensin ya teröristsin' söylemini kullanıyor." dedi.
 
ERDOĞAN CHP MİLLETVEKİLLERİNE KARŞI KİN VE NEFRET YÜKLÜ SÖYLEM KULLANIYOR!
 
CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner açıklamasını şöyle sürdürdü: 
 
Milli iradeyi temsil tekelini sadece partisinde ve kendisinde gören bu zihniyet, muhalefet milletvekillerini de terörle işbirliği yapmakla ve teröre destek vermekle suçlayabiliyor.Türkiye topraklarını cihatçı militanlar için bir üs haline getiren ve Türkiye’nin adının uluslararası kamuoyunda El Kaide terör örgütüyle yan yana anılmasına yol açan bir iktidarın ve onun başındaki ismin, toplumsal muhalefeti ve ana muhalefet partisi mensuplarını her fırsatta terörle ilişkilendirmeye çalışması trajikomik bir durum olarak tarihe kaydedilecektir. (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com