'AKP iktidarsız iktidar'

'AKP iktidarsız iktidar'
MYK toplantısı arasında gündemi değerlendiren Haluk Koç AKP'ye 'iktidarsız iktidar' benzetmesini yaptı!
Gündemi değerlendiren CHP Basın Sözcüsü Haluk Koç AKP'yi çok sert bir dille eleştirdi. Erdoğan ve hükümetinin Türkiye'yi kutuplaştırdığını belirten Koç "İktidarsız bir iktidar bütün umudunu toplumu kutuplaştırarak kendine ait kısmını perçinlemeye bağladı."  dedi.
 
Koç AKP hükümetinin üniversiteler ve stadyumları da kutuplaştırmaya çalıştığını belirterek "Sokaklarda üniversitelerde ve şimdi stadlarda bizden ve bizden olmayanlar var. Derin fay hatları oluşturdular, derin çatlaklar. İktidar tüm stadları ve üniversiteleri barut fıçısı haline bizzat kendisi getiriyor.
 
Sporla ilgili tekrar bir düzenleme yaparak stadlara tekrar polisin sokulması tıpkı üniversitelere polisin sokulması gibi." ifadelerini kullandı.
 
Erdoğan ve hükümetinin dış plitikasını da eleştiren Haluk Koç "Suriye'de yaşadığı fiyaskoyu unutmaya çalışan Başbakan BM'ye çatıyor. Erdoğan BM'ye 'dünya 5'ten büyüktür' diyor. Türkiye de 1'den büyüktür sayın Başbakan."
 
Koç sözlerini şöyle sürdürdü: Söylenen şarkının ne bestesi ne güftesi değişiyor: Hep biz mağduruz.
 
Reyhanlı'da elli küsür vatandaşımız hayatını kaybetti, arabalar takip ediliyordu tıpkı Ankara'da roket atanların takip edildiği gibi.
 
Çarşı grubu açıkça bir komployla karşılaştı. Amaç Beşiktaş maçlarını seyircisiz oynasın taraftar hükümet aleyhine slogan atmasın. (BCE)
Etiketler: , , , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com