AKP İlçe Başkanı Görevden Alındı...

AKP İlçe Başkanı Görevden Alındı...
- AK Parti Şaphane İlçe Teşkilatı yöneticilerinin, partinin Kütahya İl Başkanlığınca görevden alındığı, Şaphane Belediye Başkanı Ramazan Yeşildeniz'in partisi MHP'den ihracı için ise MHP İlçe Teşkilatınca girişimde bulunulduğu bildirildi.

- AK Parti Şaphane İlçe Teşkilatı yöneticilerinin, partinin Kütahya İl Başkanlığınca görevden alındığı, Şaphane Belediye Başkanı Ramazan Yeşildeniz'in partisi MHP'den ihracı için ise MHP İlçe Teşkilatınca girişimde bulunulduğu bildirildi.
AK Parti İl Başkanı Kamil Saraçoğlu, geçen hafta itibariyle Şaphane İlçe Teşkilatı yöneticilerini görevden aldıklarını söyledi.
''Yöneticilerin gerekli çalışma performansını gösteremedikleri'' gerekçesiyle bu kararı aldıklarını belirten Saraçoğlu, ''AK Parti İlçe Teşkilatı binamızın faal olarak kullanılmadığını, öngördüğümüz nöbetlerin tutulmadığını ve parti lokalinin açık tutulmadığını tespit ettik. Bu durum iktidar partisi için kabul edilemeyeceğinden ilçe teşkilatımızı görevden almış ve gerekli tebliğleri yapmış bulunmaktayız'' dedi.
Eski AK Parti Şaphane İlçe Başkanı Fatma Türker de ''AK Partili olmanın kimsenin tasarrufunda olmadığını'' ifade etti.
AK Partili olduklarını, Genel Merkez ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın izinden gittiklerini dile getiren Türker, şöyle konuştu:
''Referandum öncesi partimiz zarar görmesin diye kamuoyuna böyle bir açıklama yapmak istemiyorduk. Ancak gelinen noktada Şaphane teşkilatından ayrılmamızın sebebinin temelinde İl Teşkilatımız ile aramızda yaşadığımız bir takım problemler yatmaktadır. Yerel seçimlerden hemen sonra MHP'den Belediye Başkanı seçilen Ramazan Yeşildeniz partimize geçmek için değişik girişimlerde bulunmuştur. Kamuoyu tarafından da bilindiği üzere kendisi bugüne kadar ANAP, DYP, DP ve MHP'ye katılıp ayrılmak suretiyle etik olmayan siyasi davranışlarla halkın nazarında siyasetin çıkar doğrultusunda çalışılacak yer olduğu görüntüsünü vermiştir. Duyduk ki, Ramazan Yeşildeniz'in MHP Şaphane İlçe Teşkilatı tarafından da partiden ihraç talebi, MHP İl Başkanlığına iletilmiştir. Biz siyasette ilkeli olmayan insanlarla çalışamayacağımızı İl Başkanlığımıza ileterek, aksi bir durumda görevi bırakacağımızı bildirdik.''
MHP Şaphane İlçe Başkanı Kazım Karaefe ise Yeşildeniz'le ilgili ihraç talebi yönündeki iddiaları doğrulayarak, şöyle dedi:
''MHP Şaphane İlçe Teşkilatı olarak Belediye Başkanı Ramazan Yeşildeniz'i, partimizden seçildiği halde AK Parti'ye geçmek için yaptığı müracaatı duyduktan sonra ihraç talebiyle İl Başkanlığımıza sevk ettiğimiz doğrudur. Teşkilat olarak 18 Temmuzda aldığımız ihraç kararı İl Başkanlığımıza gönderilmiş ve karar Genel Merkezimize ulaşmıştır. Bundan sonrasına Genel Merkezimiz karar verecektir.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com