AKP ile BDP'nin Öcalan ittifakı!

AKP ile BDP'nin Öcalan ittifakı!
Tayyip Erdoğan'ın Diyarbakır ziyaretini değerlendiren AKP Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, "Kimsenin Öcalanı yok saydığı yok" dedi.

Erdoğan'ın Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani ile Diyarbakır'da hafta sonu gerçekleşen ziyaretlerini değerlendiren AKP Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, “Bu Türkiye'nin normalleştirme sürecidir. Irak anayasasının belirlediği bölgesel bir Kürdistan Federe yönetimi var. Siz bu statüyü söylemekten imtina ediyorsunuz. Birilerini yok sayarak, görmezden gelerek ilişki kurumazsınız, dostluk kuramazsınız. Ancak, onu göreceksiniz, gördüğünüz gibi tarih edeceksiniz, tarif ettiğiniz gibi kabul edeceksiniz ve ondan sonra kardeşlikten bahsedeceksiniz. Dostluktan bahsedeceksiniz" ifadelerini kullandı.

“KİMSENİN ÖCALAN’I YOK SAYDIĞI YOK”

AKP Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, “Gerçekçi olmak lazım. İmralı ile başlayan bir süreç var. İmralı'nın Öcalan'ın sürece katkısı var. Katkı sunmak istiyor. Katkıyı kim sunarsa biz bu katkıyı alırız. Öcalan'ın katkısının alınması için BDP'nin ziyaretlerdi var. Öcalan'ın mektupları Kandil'e, Kandil'in görüşleri Öcalan'a ulaştırılıyor. Bu kanallar çözüm adına açılmaya çalışılıyor. Kimsenin Öcalan'ı yok saydığı yok. Sunmak istediği katkı alınıyor. BDP'nin kendisi çözümün bir tarafı ve aktörüdür. Katkı sunması için BDP'ye kanallar açılıyor” dedi.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com