AKP Kadın Kolları'ndan skandal etkinlik!

AKP Kadın Kolları'ndan skandal etkinlik!
AKP Develi Kadın Kolları öldürülen Leyla B. için Kayseri’de düzenlenen etkinlikte skandal bir olaya imza attı.

Anneleri babaları tarafından bıçaklanarak öldürülen Leyla B. için AKP Kadın Kolları'nın düzenlediği etkinlikte iki küçük kız yüzlerce kişi önünde aynı acıyı bir kez daha yaşadı.

Konferans sonunda bıçaklanarak öldürülen Leyla B.’nin fotoğrafı sahneye yansıtılırken, kızları E.U.(10) ile S.U.’nun (8) annelerine yazdıkları özlemlerini dile getiren mektup okunmaya başlayınca çocuklar gözyaşlarına hakim olamadı.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi (E.Ü.T.F.) Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı ve E.Ü.T.F. Çocuk Koruma Birimi Başkanı Prof. Dr. Cahide Aydın iki kız çocuğunun yaşadığı tabloyu değerlendirdi.

Aydın, “Aile içi şiddet konusunda toplumun her bireyinin bilgi ve farkındalığının artması; şiddettin önlenmesine konusunda devletin ilgili tüm kurumları, yerel yönetimler ve sivil toplum örgütlerine görev düşmektedir. Ek olarak, aile içi şiddete uğrayan kadın ve çocuklara, travmayla başa çıkabilmeleri için psikolojik/psikiyatrik yardım gerekir. Annelerinin ölümüne yol açan bu şiddet olayında, çocukların ciddi bir ruhsal travma ile yüz yüze oldukları düşünülür. Bu çocukların, hem geleceklerinin uygun koşullarda yeniden şekillendirilmesi, hem de post travmatik ruhsal sorunlarının tedavisi gerekir. Ancak, resimlerde görünen tablo, topluluk önünde çocukların afişe edildiğini ve travmanın yeniden yaşantılanmasına neden olma riskini taşıdığını düşündürmüştür. Bu uygulama kötü bir niyetle yapılmamış olabilir. Fakat, maksadı aştığı ve çocukların ruhsal olarak daha fazla travmatize olmalarına neden olabilecek bir nitelikte olduğu görünmektedir. Ek olarak, çocuk hakları açısından da, kimlikleri belli olacak ve kendileri açıkça topluluk önünde gösterilecek şekilde ‘sergilenmeleri’ uygun olmayan bir durumdur” dedi.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com