AKP karar yeter sayısı bulamayınca oturuma ara verildi

AKP karar yeter sayısı bulamayınca oturuma ara verildi
Meclis Genel Kurulu'nda, karar yeter sayısı bulunamadı, oturuma 3 kez ara verildi

Genel Kurul'da bugün ilk olarak CHP'nin grup önerisi oylamasında karar yeter sayısı bulunamadı ve oturuma 10 dakika ara verildi. Aranın ardından karar yeter sayısı bulunması nedeniyle görüşmelere devam edildi.

Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun Tasarısı'nın 1'nci bölümünün 4'ncü maddesi üzerindeki görüşmeler sırasında da karar yeter sayısı bulunamadı ve görüşmelere 10 dakika ara verildi.

Aranın ardından TBMM'nin 79'ncu birleşiminin 3'ncü oturumunu açan Meclis Başkanvekili Güldal Mumcu, "180 sıra sayılı kanun tasarısının 4 maddesi üzerinde verilen İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ve arkadaşların önergesinin oylamasında karar yeter sayısı bulunamamıştı. Şimdi yeniden önergeyi oylarınıza sunacağım, karar yeter sayısı arayacağım" dedikten sonra karar yeter sayısı göremediğini belirterek elektronik cihazla oylamaya geçti.

Mumcu, karar yeter sayısının olmadığını belirterek 10 dakika ara verdi.Aranın ardından Meclis Başkanvekili Güldal Mumcu, 4'ncü oturumu açtı ve karar yeter sayısı aradı. Karar yeter sayısının olması nedeniyle çalışmalara devam edildi.
(SRK)
 
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com