AKP kardeş kardeş kadrolaşıyor!

AKP kardeş kardeş kadrolaşıyor!
Milli Eğitim Bakanlığı Rehberlik ve Denetim Başkanlığı da son görevden alma sürecinden nasibini aldı.

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun ardından başlayan görevden almalardan Milli Eğitim Bakanlığı Rehberlik ve Denetim Başkanı (eski adıyla Teftiş Kurulu Başkanı) Hüseyin Acır da nasibini aldı. Acır’ın görevinden ayrıldığı belirtilirken, Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı’na yeni İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın kardeşi Atıf Ala’nın görevlendirileceği ifade ediliyor.

Atıf Ala’nın ismi, Milli Eğitim Bakanlığı’nın “fişleme” yaptığı iddialarında geçmişti. Haberlerde "Bakanlık Merkez Teşkilatı Yönetici İstatistiği" adı altında yapılan fişlemelerde, kişinin çalıştığı birimin adı, birim amiri, kadro durumu belirtildikten sonra ‘Açıklama’ bölümünde fişlemeler yapılmış” iddialarında bulunulmuştu.

Atıf Ala, İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın kardeşi ve Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğünde Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Grup Başkanı olarak görev yapıyor.

Geçtiğimiz günlerde Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da, göreve gelmesinin ardından kardeşi Ünal Bozdağ'ı yüksek müşavirliğe atamıştı.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com